W gminie będzie Klub Malucha. Rekrutacja już w grudniu

W gminie będzie Klub Malucha. Rekrutacja już w grudniu 16

Gmina otrzymała dofinansowanie na utworzenie Klubu Malucha dla dzieci do lat 3. Dzięki projektowi sale przejdą gruntowną modernizację.

Gmina podpisała umowę na utworzenie Gminnego Klubu Malucha w Łomazach. Powstanie dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020. Na utworzenie klubu gmina otrzymała ponad 1 mln 158 tys. zł. Jego realizacja potrwa dwa lata. W placówce zostanie zatrudniony m.in. kierownik placówki, czterech opiekunów, pielęgniarka, dietetyk i kucharka.

Niebawem wyłoniony zostanie wykonawca na prace modernizacyjne sal w obecnej szkole podstawowej. Pojawią się tam nowe drzwi przeciwpożarowe, maty antypoślizgowe, nowe wyposażenie sal takie jak: meble, zabawki dla dzieci, gry edukacyjne, projektor i wyświetlacz multimedialny, telewizor, łóżeczka dziecięce, podesty do umywalek i toalet, zabezpieczenia gniazdek, nocniki, a także piekarnik konwekcyjno-parowy i blender. Przebudowane zostaną również schody przy drzwiach wejściowych szkoły. Projekt zakłada też wykonanie interaktywnej podłogi i placu zabaw składającego się z 11 urządzeń.

Klub Malucha ma pomieścić 25 dzieci do lat 3. Czynny będzie przez pięć dni w tygodniu. Rekrutacja dzieci rozpocznie się w grudniu.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *