W ich domu wybuchł gaz. Stracili dach nad głową

W ich domu wybuchł gaz. Stracili dach nad głową 16

Wczoraj (8 sierpnia) sześć zastępów strażaków wyruszyło do wybuchu butli z gazem propan butan. Okazało się, że jedna z osób przebywających w momencie wybuchu w domu doznała poważnych obrażeń.

Strażacy dotarli do Swór kilka minut po godzinie 19. Zastali tam jednorodzinny, murowany budynek w którym doszło do wybuchu. Butlę wraz z kuchenką gazową wyniesiono na zewnątrz. Przystąpiono także do usuwania tlących się elementów oraz zabezpieczenia ocalałego mienia rodziny.

Przyczyną tej tragedii był odkręcony kurek kuchenki gazowej. 87-letni mężczyzna mający problemy z pamięcią zapomniał o tym. Do wybuchu doszło prawdopodobnie w momencie kiedy mężczyzna ponownie chciał przyrządzić sobie herbatę i usiłował odpalić palnik kuchenki.

Senior z poparzonymi górnymi drogami oddechowymi, poparzoną dłonią oraz spalonymi włosami został przewieziony do szpitala. Był przytomny i świadomy. O własnych siłach opuścił budynek.

Z mężczyzną mieszkało także dwóch mężczyzn, kobieta i dziecko, którzy w momencie tragedii przebywali na sąsiednim podwórku. Nie odnieśli obrażeń.

Na miejsce wezwano inspektora nadzoru budowlanego. Przedstawiciel wójta gminy zaoferował rodzinie mieszkanie. Mogą przebywać tam do momentu doprowadzenia ich domu do stanu pozwalającego na jego ponowne zamieszkanie. Straty oszacowano na ponad 100 tysięcy złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *