W Konstantynowie był zimowy zlot zuchów

biwak – konstantyn+-w (2)
fot. nadesłane

Na swój zimowy wyjazd wybrały się zuchy z: 23. Bialskiej Gromady Zuchowej „Bystre Asy”, 31. Gromady Zuchowej „Wesołe Tygryski” z Międzyrzeca Podlaskiego, 34. Gromady Zuchowej „Strażnicy Tajemnic” z Konstantynowa.

W dniach 31 stycznia – 2 lutego wraz z innymi drużynami spotkały się w Konstantynowie, aby przeżyć ciekawą przygodę. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem: „W zuchowych szrankach”.

Dzieci zdobywały dwie sprawności zespołowe: dwórki i rycerza. Poznawały obyczajowość średniowieczną, kodeksy zachowań, brały udział w turnieju. Szyły chustki, wzięły udział w balu. Biwak stał się także sposobnością do zwiedzenia Konstantynowa. Zuchy odkryły lokalny pałac, spotkały się nawet ze straszącym w nim duchem…

Nad organizacją wyjazdu czuwała komenda w składzie: pwd. Ilona Niewęgłowska, Michalina Barabaniec, Ewa Jakubska, pwd. Wioleta Kuczyńska, pwd. Grażyna Podgajna, phm. Anna Zabielska, Anna Hołownia, Anna Niewęgłowska, pwd. Anna Daniłko. Odbył się on dzięki uprzejmości Moniki Jankiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie i nauczycielki placówki, Doroty Andruszkiewicz, która oprowadzała zuchy po miejscowości. Na biwaku spotkały się osoby z Białej Podlaskiej, Radzynia Podlaskiego, Woli Chomejowej, Międzyrzeca Podlaskiego, Konstantynowa, Łukowa.

„W zuchowych szrankach” – to przedsięwzięcie, które poprzez zabawę pokazywało ważne życiowe wartości.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *