W łomaskiej gminie seniorzy się nie nudzą

20181119_182205
fot. nadesłane

Dzięki projektowi „Aktywny senior!” osoby starsze z terenu gminy Łomazy miały szansę wziąć udział w szeregu różnorodnych zajęć: od doskonalenia swojej wiedzy informatycznej, przez ćwiczenia ruchowe, aż po naukę gry na instrumentach. Z takiej formy zajęć będą mogli korzystać aż do 2021 roku.

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się w połowie listopada, podczas których uczestnicy 12 grup czteroosobowych poszerzali swoje umiejętności z zakresu informatyki. Projekt zakładał również ćwiczenia ruchowe, nordic walking, zajęcia z rękodzieła oraz zajęcia artystyczne, które odbywały się w grupach dziesięcioosobowych.

W nieco szerszym gronie seniorzy spędzali czas na biblioterapii, muzykoterapii i treningach pamięci. To wszystko w ramach dostępnego dla nich bezpłatnego poradnictwa psychologicznego oraz terapeutycznego. Nie zabrakło również możliwości spróbowania swoich sił w grze na instrumentach dętych oraz podszkolenia swojej umiejętności śpiewu podczas warsztatów wokalnych.

W ramach projektu odbywały się nie tylko zajęcia cykliczne, ale również takie, które miały na celu poprawę integracji społecznej i międzypokoleniowej. Obejmowały one wspólne gotowanie z rodzinami przy wolontariacie kola gospodyń wiejskich.

Działania projektowe zaplanowane są na okres trzech lat. Będą trwały aż do sierpnia 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gmina nie poniesie kosztów na zajęcia dla seniorów

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *