W mieście ma powstać nowa hala produkcyjna

W mieście ma powstać nowa hala produkcyjna 16

Szykuje się bardzo istotna dla Białej Podlaskiej inwestycja. Firma AluTeam przy wsparciu Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wybuduje nową halę produkcyjną, w której będą powstawały naczepy do samochodów.

Pod koniec czerwca ubiegłego roku weszła w życie ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która oznaczała przekształcenie terenu całej Polski w obszar Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W Białej Podlaskiej funkcjonowała Pomorska SSE, jednak po zmianach tereny zostały przypisane terytorialnie do innej spółki strefowej – Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej przedstawicieli w najbliższy czwartek (14 marca) będzie gościła firma AluTeam Polska Sp. z o.o. oraz Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.

– Przedstawiciele Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wręczą decyzję o wsparciu przedsiębiorcy AluTeam Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Białej Podlaskiej związaną z nowym projektem przedsiębiorcy – budową nowej hali produkcyjnej i produkcją naczep do samochodów – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Zakład AluTeam powstał w Białej Podlaskiej w 1996 roku z inicjatywy Horsta Schneidera, który będzie jednym z gości czwartkowej uroczystości. – Główna siedziba firmy mieści się Bielefeld (Niemcy), skąd prowadzony jest rozwój i dystrybucja zarówno zabudów w postaci zestawów, jak i komponentów do produkcji przyczep i naczep – dodaje rzecznik. W spotkaniu weźmie udział również Dariusz Karpiński, dyrektor AluTeam Polska Sp. z o.o.

Udostępnij!

Komentarze: 22

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Już był taki jeden co to załatwiał niedzielę tylko swoim. Jedni chodzili cały czas a inni wcale. Ludzie się burzyli i delikwent marnie skończył .

 1. Tylko jakos nikt nie wspomina ze ow szwab horst ma taka polityke ze nawet najmniejsza srubke przywozi ze swojego posthitlerowskiego kraju a polska jest dla niego tylko tania sila roboczą.. Jezeli to jest powod do samozachwytu i dumy to chyba cos z polskim narodem jest nie teges….

  1. No tak dokladnie w pracy poza tym wszyscy przestraszeni bo panuje ogolna tendencja wlazenia w dooope dla kierownictwa i konfidenctwo. Wszystkie materialy do produkcji przychodza z zewnatrz a polska tylko tania sila robocza. Szwab tylko zaciera rece jak polaczkom rzuci 3 ojro na godzine gdzie w swoim kraju musialby 5 razy tyle mininum zaplacic. Ale co sie dziwic dla kraju ktory 5 lat po przegranej wojnie uruchamiaja pierwsza linie produkcyjna wlasnych samochodow a my po przeszlo 30 lat od obalenia komuny nie posiadamy nawet wlasnego ROWERU. Polaczki to taki murzynski kraj w ktorym nieliczni sie dorabiaja majatku nie posiadajac przy tym zadnego kregoslupa moralnego

   1. Nikt w tym zakładzie nie musi pracować, to nie obóz pracy przymusowej. Jeśli jest tak źle, to niech pracownicy zrezygnują z pracy i idą do polskich zakładów pracy, gdzie nie płaci się tych marnych 3 Euro ale co najmniej 50zł/h. A ten niedobry Niemiec będzie musiał zwinąć interes w Polsce, niech daje możliwość zatrudnienia w innych krajach np. na Słowacji bo my jesteśmy już tak bogaci i dumni, że u byle Niemca pracować nie będziemy. Jakby co możemy liczyć na 500+ lub zasiłek z MOPS. Aha, jak już rozbierze halę, to będą mogły się tam wypasać barany, tak o Was mówię …

    1. Nie musi pracować, ale obowiązkiem władz jest tworzenie jak najlepszych warunków do biznesu dla polskich pracowników i przedsiębiorców. Wiemy co się stało w czasie transformacji lat 90tych. Ale , żeby się odbudować i rosnąć to musimy inwestować w Polaków. Widać dla prezydenta Litwiniuka jak i jego bliźniaka Trzaskowskiego (koreańskie tramwaje) nie jest ważna silna gospodarka Polski. Ma być bida, żeby Polak oddał najlepsze lata swego życia dla Niemca, bo tam się biali nie rozmnażają, a ciemnym gościom nie chce się pracować tylko socjale w głowach. A Ty emigruj i osłabiaj rodzinę. Ciężki nasz los, ale walczymy.

  2. Przedsiebiorcy niemieccy sa wzorem tzw patriotyzmu gospodarczego. Od nich polscy przedsiebiorcy powinni brac przyklad. Wlaczenie terenu do stery gospodarczej nie przyniesie zyskow ani miastu (zwolnienie z podatkow od gruntow) ani krajowi – dyskusyjne kwestie dochodu, tak jak w innych zagranicznych firmach pracujacych na ziemiach polskich. Z ogolnie panujacym trendem nową halę obsłużą roboty i maks 2..3 osoby. Tak wiec euforia na zapas jest wielce niewskazana.

 2. I tak ta inwestycja nie jest zasługą Pana prezydenta a na zdjęciach będzie się szczerzył i przypisywał ją sobie. KO= kłamstwo i obłuda

 3. a dlaczego cisza na portalu o prezydenckim zegarku??? co z nową galerią w Białej??? czy miasto nie będzie płaciło kar dla karuzeli??? miasto czyli my mieszkańcy.

  1. Wstrzymanie budowy Karuzeli wynika bezpośrednio z niewłaściwej (czyt. niezgodnej z prawem) decyzji poprzedniego prezydenta DS.

 4. Słabe wypłaty trzeba nadgodziny robic by zarobić ludzkie pieniądze i dodatkowa teraz już brakuje ludzi do pracy to ciekawe jak wypełnią ludźmi nową????

 5. Może napiszcie o zegarku p.Prezydenta ,telefonie i expresie do kawy za które zapłacono lekką ręką 5000 zł z państwowej kasy czy BP24 boi się poruszać takich tematów bo ja z płaconych podatków nie życzę sobie żeby te pieniądze szły na zachcianki p.Prezydenta i jego świty .

  1. Człowieku w każdej instytucji jest expres do kawy jak nie kilka kupionych za Kasę podatników, więc o co halo telefon to też nie jest rzadkość, choć zegarek nie powiem ciekawy temat.

   1. A ja nie mam ekspresu w pracy i moze niechcial bym aby ktos za moje pienadze pil sobie espresso albo niech stoi w um na sali interesantow i niech korzystają wszyscy z niego ooo i to bylo by dobre a zegarek sluzbowy tylko w pracy nosi o 17 sciaga i nie wie ktora godzina masakra ale wiem kto sie powinien tym zainteresować

 6. POlscy POdatnicy POnownie POdopłacają do niemieckich firm. Żondy ZSL-PO-SLD-PiS sie prawie niczym nie różnią. A PiS dopłaca 800zł do etatu każdego ukraińca.