W okrojonym składzie, ale z dobrymi wynikami

W okrojonym składzie, ale z dobrymi wynikami 16

Było to drugie lekkoatletyczne spotkanie w tym roku. Bialscy zawodnicy, mimo okrojonego składu uzyskali nie najgorsze wyniki i wielokrotnie stanęli na podium.

W minioną sobotę (1 czerwca) lekkoatleci zaprezentowali się po raz drugi przed bialską publicznością na mityngu lekkoatletycznym. Zagościli na nim również sportowcy spoza województwa lubelskiego, w tym z Gdańska i Białegostoku.

Bialscy zawodnicy wystartowali w okrojonym składzie, mimo tego udało im się osiągnąć dobre wyniki. Bartek Bedniczuk poprawił swój tegoroczny wynik w skoku wzwyż osiągając 209 cm i zwyciężając konkurs. Drugie miejsce w tej konkurencji zajął Jakub Moskal z Białegostoku. Uzyskał wynik 195 cm. Ostatnie miejsce podium zapełnił młody bialczanin – Piotr Jaroszkiewicz z wynikiem 170 cm.

Swój życiowy rekord pobiła 12-letnia Maja Czublun. Skacząc wzwyż uzyskała wynik 145 cm. Startująca w tej samej konkurencji Lena Najdyhor wyrównała życiowy rekord skacząc na wysokość 125 cm.

Katarzyna Bargielska zajęła drugie miejsce podium w skoku w dal. Dwukrotnie uzyskała wynik 5,8 m. Jest to jej rekord na otwartym stadionie. Z tym wynikiem zajmuje trzecie miejsce w Polsce w kategorii młodzieżowców U-23. Pierwsze miejsce należało do zawodniczki z Białegostoku – Magdaleny Żebrowskiej. Osiągnęła najlepszy w tym roku wynik w Polsce – 6,24 m.

Bialscy sprinterzy pobiegli nieco gorzej niż na ostatnich zawodach. W biegu na 100 metrów zwyciężył Karol Musiej z czasem 10,99 s. Trzeci, z wynikiem 11,29 s był Bartosz Litwinek.

22 czerwca na stadionie bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędzie się trzeci i ostatni mityng lekkoatletyczny. Mają wziąć w nim udział zawodnicy z kadry Polski oraz Tajlandii.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *