W Piszczacu powstanie Klub Seniora

W Piszczacu powstanie Klub Seniora 16

Zajęcia informatyczne i taneczne, a także warsztaty kulinarne i artystyczne to tylko niektóre z aktywności, w których będą mogli wziąć udział seniorzy z terenu gminy Piszczac. Na utworzenie klubu samorząd pozyskał ponad 1 mln zł dofinansowania. Koszty w niemal 90 proc. zostaną pokryte z dotacji od marszałka województwa.

Klub Seniora będzie działał w budynku dawnej kotłowni znajdującej się przy osiedlu na ulicy Spółdzielczej w Piszczacu. Miejsce to przejdzie termomodernizację i zostanie zaadaptowane na konkretne potrzeby klubu. W związku z koniecznością przeprojektowania budynku prace remontowe rozpoczną się tam najwcześniej w październiku. Na ten cel przewidziane jest około 260 tys. zł.

Na seniorów będą czekały m.in. zajęcia informatyczne, taneczne, fotograficzne oraz aerobik. Przewidziane są także warsztaty sztuki ludowej, artystyczne, teatralne oraz kulinarne. Ponadto osoby starsze będą miały szansę wziąć udział w plenerowych spotkaniach z artystami, wycieczkach krajoznawczo-turystycznych po Polsce, a także pojechać do kina, teatru bądź na basen.

Umowę na dofinansowanie powstania i funkcjonowania Klubu Seniora z rąk Jarosława Stawiarskiego, marszałka woj. lubelskiego odebrał Kamil Kożuchowski, wójt gminy Piszczac. – Gdybym ja był seniorem, z pewnością skorzystałbym z możliwości uczęszczania do klubu. Myślę, że taka inicjatywa spotka się z zainteresowaniem mieszkańców, bo już teraz wiele osób dopytuje mnie o szczegóły na temat klubu – podkreśla włodarz.

Projekt warty prawie 1,15 mln zł w niemal 90 proc. zostanie sfinansowany z dotacji. W nowym obiekcie będzie miejsce dla 50 osób.

 

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. I znowy poklask w błysku szarości flesza ! Panie wójcie przypominam że rodziny z Chotyłowa od trzech lat nie mogą się doprosić aby wykonano przyłącze kanalizacyjne do ich posesji żądając wpłacenia znacznej kwoty finansowej na wykonanie prac niechcąc słyszeć o rozłożeniu kosztów na raty.nie wiedzieć dla czego . Podzczas gdy dla innych mieszkańcow Chotyłowa koszty wykonastwa rozkladano na raty bez problemu Eko- Nowa. Pan nawet nie potrafisz odpowiedzieć na pismo podobnie jak całośc rady gminy która chodzi na smyczy u Pana którą przed wyborami rozdawaleś tak hojnie na lewo i prawo mieszkańcom gminy byleby korytko pusta nie zaświeciło na piszczackim folwarku. Ja jakoś tej smyczy nie otrzymałem ani ciasteczka wyborczego co nie którzy przechowują je jako relikwię historyczną stąd odważylem się przeciwstawić gminnemu egoizmowi i nie tylko. A skoro pan nie szanujesz wyborców i nie interesujesz się problemami to postanowiłem sprowadzić najjaśniejszego Pana na ziemskie niwy i to już wkrótce. jeno tak sie tylko zastanawiam od czego zacząć może od podatnika który w gminie od wielu lat nie zaplacił ani złotowki i jakoś nikt nioe ściga za podatek od nieruchomości nie interweniuje choć w stosunku do innych naliczane są odsetki. Przepisy mówią że jeśli jest gminna kanalizacja to osoba prywatna nie może wykonać takiej we własnym zakresie . Tak więc rozjaśnię najjaśniejszemu panu że takie wykonano (nielegalnie kilka ). No i ta bomba ekologiczna pęknie pewnie wnet a do ubogich wlaściciele nie należą ale do znajomych najjaśniejszego powiedzialbym dobrych znajomych już tak . Więc jak widać są lepsi i gorsi. A na deser oczywiście śmietanka, ekolodzy będą wprost zdumieni.