W tym roku gmina postawiła na tradycyjne dożynki

W tym roku gmina postawiła na tradycyjne dożynki 16

Choć na tegorocznych gminnych dożynkach zabraknie wielkich gwiazd, nie zabraknie tego co w święcie plonów najważniejsze – tradycji. Będzie to doskonała okazja do obcowania z kulturą ludową i folklorem.

Święto plonów w gminie Rossosz zaplanowano na niedzielę (25 sierpnia). Rozpocznie się mszą świętą w kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Romaszkach o godzinie 12. Odbędzie się tam uroczyste poświęcenie chleba dożynkowego. Tuż po mszy uczestnicy i goście przemaszerują w korowodzie na plac imprezy przy szkole podstawowej.

Oficjalnie dożynki gminne rozpoczną się o godzinie 14 powitaniem gości i przekazaniem dożynkowego chleba. Odbędzie się także prezentacja i konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Od godziny 14.30 na scenie będzie można oglądać występ Koła Gospodyń Wiejskich „Rumianki” z Romaszek i posłuchać śpiewu lokalnych kapel ludowych oraz orkiestry dętej.

Podczas imprezy nie zabraknie gastronomii czy też atrakcji dla najmłodszych. Przygotowano dla nich animacje i konkurencje sportowe. O godzinie 18 rozpocznie się zabawa taneczna pod chmurką. Potrwa do północy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *