Wakacyjny „Speed”. Drogówka zatrzymuje prawo jazdy

Wakacyjny "Speed". Drogówka zatrzymuje prawo jazdy 16

Tylko w poniedziałek funkcjonariusze bialskiej grupy Speed zatrzymali uprawnienia pięciu kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. 

– Należy pamiętać, iż jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia – zaznacza podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Dodaje, że między innymi po to by zwalczać agresywne zachowania na drodze powstała bialska grupa Speed. Każdego dnia funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Tylko wczoraj policjanci ujawnili pięciu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Wołomin. Kierowany przez niego opel pędził z prędkością 156 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 106 km. Do zdarzenia doszło około godz. 17.30 w miejscowości Tłuściec. Poczynania mężczyzny uwiecznił policyjny videorejestrator.

Znaczne przekroczenie prędkości ma na swoim koncie także 32-latek z powiatu siedleckiego. Mężczyzna kierując osobowym Renaultem przekroczył dozwolona prędkość o 78 km.

Również na DK-2 w tej samej miejscowości policjanci zarejestrowali pozostałe ujawnione wczoraj przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Kierowcy popełniający to wykroczenie muszą liczyć się z utratą prawa jazdy i wysokim mandatem karnym.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Sami powinni zacząć jeździec przepisowo i dawać dobry przykład innym. Astra LRA na podwójnej ciągłej wyprzedzili rząd pojazdów, ale oni mogą….