Walczyli o puchar. Znamy mistrzów warcabów

DSC08328

W turnieju warcabowym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Stawką był m.in. puchar dyrektora szkoły.

Rozgrywki na szachownicach odbyły się 27 lutego w Szkole Podstawowej w Dołdze. Najmłodsi uczniowie placówki tego dnia wzięli udział w Turnieju Szkolnym w warcaby.  W kategorii klas podstawowych 1-3 pierwsze miejsce zdobył Miłosz Kozłowiec, uczeń klasy drugiej. Zaraz za nim uplasował się Jakub Smal z klasy trzeciej. Natomiast na ostatnim miejscu podium znalazła się pierwszoklasistka Ewelina Zbańska.

Nieco starsi uczniowie mieli okazję powalczyć w Turnieju Warcabowym o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dołdze. Do rywalizacji przystąpili również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Drelowie. W kategorii wiekowej klas 4-6 pierwsze miejsce zdobył Damian Denisuk z SP Drelów, a druga lokata należała do Błażeja Piotrowicza z SP Dołha. Z kolei trzecie miejsce podium wywalczył Mikołaj Sworczuk, również uczeń SP Dołha.

W ostatniej kategorii zmierzyli się uczniowie 7 i 8 klasy oraz 3 gimnazjum. Zwyciężył Paweł Zgorzałek z SP Drelów. Zaraz za nim był Sylwester Siłaczuk z SP Dołha. Trzecią i ostatnia lokatę zdobył Maciej Lewczuk, uczeń z tej samej szkoły.

Zwycięzcy otrzymali puchary zapewnione przez Grzegorza Michalczuka, dyrektora SP w Dołdze oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Michała Świerzbińskiego, dyrektora operacyjnego firmy Garden Service w Białej Podlaskiej. Organizatorem turnieju był Marcin Karcz.