Warszawska już ma wykonawcę. Miasto podpisało umowę

Warszawska już ma wykonawcę. Miasto podpisało umowę 16

Dziś oficjalnie podpisano umowę na przebudowę ulicy Warszawskiej od ul. Kopernika w stronę granicy miasta. Nowy dywanik będzie leżał na długości ponad kilometra.

Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-Drom” Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BUDOMEX” Sp. z o. o.. Miasto pozyskało na ten cel środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość całości wynosi prawie 13,7 mln złotych.

Przebudowane zostanie 1031,29 m ulicy Warszawskiej. Jest droga powiatowa klasy Z, pasy w dwóch kierunkach będą miały po 3,5 m szerokości. Wybudowana zostanie ścieżka rowerowa, chodnik. Przejściach dla pieszych będą miały wyspy dzielące. Zakres robót przewiduje również przebudowę czterech skrzyżowań z drogami gminnymi. Wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie.

Wykonawca ma czas do zakończenia modernizacji Warszawskiej do 18 sierpnia 2020 roku.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Coś mały ten stoliczek. Wizualnie śmiesznie to wygląda. Może tak następnym razem ktoś pomyśli o wizerunku osób siedzących w ścisku. Kolejna konferencja może przy większy stoliku albo mniejszej liczbie osób. Jest jeszcze jedno wyjście, ktoś kogoś weźmie na kolana:)

  2. 13 mln za kilometr drogi? Standardy jak za Nowaka przy budowie autostrad. Ceny z kosmosu. Za tyle się nigdzie nie buduje. Poza tym….7 metrów szerokosci główna droga w mieście? Projektant chyba był na wielkim kacu…. Drogi w Białej są najgorsze z miast powiatowych w województwie lubelskim. Za to mamy ścieżki…..