Ważna wygrana futbolistek AZS PSW

Ważna wygrana futbolistek AZS PSW 15

Zawodniczki z Białej Podlaskiej pewnie zwyciężyły Sportową Czwórkę Radom i są prawie pewne utrzymania w Ekstralidze.

Przed meczem, który rozpoczął się 5 kwietnia o 11 na akademiczki miały 6 punktów przewagi nad strefą spadkową. Ewentualna wygrana z radomiankami powodowała, iż bialczanki będą mogły spokojniej przystąpić do kolejnych ligowych starć. Zawodniczki przedostatniej w tabeli Sportowej Czwórki przyjechały do Białej Podlaskiej z celem przywiezienia do Radomia 3 punktów, tak niezbędnych do odbicia się od ligowego dna. Przyjezdne liczyły na powtórkę z 25 kwietnia, kiedy to udało im się pokonać bialczanki 2:1

Radomianki lepiej prezentowały się w pierwszych minutach i już po 10 minutach objęły prowadzenie. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym na strzał po ziemi zdecydowała się Natalia Stasikowska otwierając wynik meczu. Bialczanki odpowiedziały bramką. Po akcji lewym skrzydłem Dominika Gąsieniec podała w szerz pola karnego do Agaty Wołos, która wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką gości. Do końca pierwszej połowy żadna z ekip nie potrafiła zmienić wyniku rywalizacji.

Po zmianie stron kluczowa dla losów meczu była 53 minuta. Dominika Gąsieniec zagrała prostopadle, w polu karnym w świetnej sytuacji znalazła się Aksana Dranouskaya, która została sfaulowana przez Monikę Płuciennik. Sędzia główna podyktowała rzut karny dla akademiczek, pokazując radomiance drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. „11” pewnie wykonała kapitan Ewa Cieśla posyłając piłkę tuż przy słupku. Ta sama zawodniczka wpisała się na listę strzelców w 64 minucie zaskakując golkiperkę gości z dystansu.

Pomimo zmian radomianki grające w osłabieniu nie były w stanie podjąć równej walki akademiczkami. Tuż przed końcem meczu padł 4 gol dla bialskiej drużyny. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Ewę Cieślę, fatalnie interweniowała  Anna Goljan, która próbując wybić piłkę głową skierowała ją do własnej bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i futbolistki AZS AWF mogły cieszyć się z kolejnego zwycięstwa. Dzięki 3 punktom uzyskanym w sobotę bialczanki na 3 kolejki przed końcem sezonu mają 9 punktów przewagi nad strefą spadkową i tylko seria nieprawdopodobnych wyników mogłaby pozbawić ich utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kolejne spotkanie akademiczki rozegrają u siebie 12 maja z AZS Wrocław.

AZS PSW Biała Podlaska – LUKS Sportowa Czwórka Radom 4:1 (1:1) Wołos 42′, Cieśla 54′ (k), 64’, Golian 84′ (gol sam.) – Stasikowska 10′
AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Bosak, Edel, Niedbała (Mikołajczak 75’) – Karplyuk, Wołos, Cieśla, Gąsieniec (Bąk 88’), Kuciewicz (Kusiak 80’) – Dranouskaya (Najdychor 83’).
Czwórka: Wicik – Szymczyk, Chrzanowska, Zielińska, Stasikowska (60′ Golian), Szydło (60′ Sobczak), Płóciennik, Wąsik (67′ Karoń), J. Bińkowska, Tracz (75′ Stefańska), Dobrowolska
Żółte kartki: Wołos (AZS PSW) – Chrzanowska, Płuciennik x2 (Czwórka)
Czerwona kartka: Płóciennik 53′ (za drugą żółtą)  Czwórka)