Ważna wygrana siatkarzy Huraganu

Ważna wygrana siatkarzy Huraganu 15
W meczu rozegranym 6 kwietnia KS MOSiR Huragan Międzyrzec nie sprawił zawodu swoim kibicom i wygrał spotkanie z Lesanem Halinów w pierwszym starciu turnieju play out w drugiej lidze.

W inaugurującym spotkaniu rozgrywek, których celem jest walka o utrzymanie w II lidze grupy drugiej, faworytem byli międzyrzeczanie. Pomimo iż gospodarze przegrywali ostatnie mecze w sezonie zasadniczym, to ich piątkowi przeciwnicy byli jak dotąd najsłabszą drużyną ligowych zmagań.

Przedmeczowe prognozy okazały się prorocze, gdyż ekipa z Międzyrzeca Podlaskiego nie miała większych problemów z drużyną Lesanu, zwyciężając każdy set z kilkupunktową różnicą. Kibice zgromadzeni w międzyrzeckiej hali najwięcej wyrównanej walki obejrzeli na początku pierwszego z nich, jednak w dalszej części gry zdecydowanie lepiej prezentowali się siatkarze Huraganu, kończąc partię do 19. W kolejnych dwóch partiach międzyrzeczanie kontrolowani grę pewnie zwyciężając do 16 i 17, ostatecznie kończąc mecz z wynikiem 3:0.

Taki rezultat powoduje że międzyrzecka drużyna jest już prawie pewna utrzymania w II lidze i tylko splot niezwykłych wyników może zagrozić jej drugoligowemu bytowi. Zawodnicy Huraganu będą mogli dopełnić formalności już w niedzielę 8 kwietnia o 17, kiedy zmierzą się z Czołgiem AZS UW. Dzień wcześniej warszawscy akademicy zagrają z Lesanem i jeśli wygrają, to drużyna z Halinowa automatycznie zajmie w turnieju trzecie miejsce.

KS MOSiR Huragan Międzyrzec – KS Lesan Halinów 3:0 (25:19, 25:16, 25:17)

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *