Węgierscy uczniowie gościem leśniańskiej placówki

IMG_4507
fot. nadesłane

Zagraniczni goście podczas swojej wizyty mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem oraz bazą dydaktyczną szkoły w Leśnej Podlaskiej. Zwiedzili również atrakcje turystyczne naszego regionu.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Leśnej Podlaskiej w 2010 roku podpisał porozumienie ze Stowarzyszeniem Del – Alford EU z departamentu Bekes na Węgrzech. W ramach tej współpracy od 6 do 20 maja leśniańska placówka gościła uczniów ze Szkoły Rolniczej Bethlen Gabor na Węgrzech, którzy odbywali staż zawodowy w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.

Podczas wizyty młodzież miała okazję poznać oferowane przez szkołę kierunki kształcenia, bazę do praktycznej nauki zawodu, pracownie dydaktyczne oraz park maszynowy. Uczniowie zwiedzili również atrakcje turystyczne regionu oraz specjalistyczne gospodarstwa rolne współpracujące ze szkołą.

Tego typu wizyta już po raz kolejny pozwoliła na wymianę cennych doświadczeń oraz umocnienie współpracy między szkołami. Była to też szansa na nawiązanie nowych przyjaźni.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *