Wejście do Unii uczczone na sportowo

Wejście do Unii uczczone na sportowo 16

„Rzeka Bug Granicą Unii Europejskiej” to hasło towarzyszące 15. edycji biegów, które odbyły się w Sławatyczach. W taki sposób świętowano wejście Polski w szeregi Unii Europejskiej.

16 maja (środa) odbyły się biegi na gminnym stadionie sportowym w Sławatyczach. To już XV jubileuszowa edycja biegów organizowana i współfinansowana wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Białej Podlaskiej.

Głównym celem wydarzenia było uczczenie rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, a także popularyzacja biegów wśród wszystkich. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Sławatycze Grzegorz Kiec i wygłosił przemówienie do młodych sportowców. Mówił o rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz poprzednich edycjach biegów.

W sumie odbyło się aż 16 różnych biegów. Najkrótszym dystansem był ten na 300 m, natomiast przez 3 km wiodła najdłuższa trasa. Uczestniczyły w nich dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z Hanny, Holeszowa, Zaświatycz, Tucznej, Dąbrowicy i Sławatycz. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca I-III otrzymali medale i dyplomy, zaś za miejsca IV-VI sam dyplom.

Z racji jubileuszu ufundowano nagrody rzeczowe za pierwsze miejsce w kategorii open kobiet i mężczyzn. Nagrody i wyróżnienia wręczali: Wiceprzewodniczący Rady Gminy Radosław Trzeciak, Dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Oleszczuk i sędzia główny biegów Bogdan Bandzerewicz – nauczyciel wychowania fizycznego miejscowego Zespołu Szkół.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *