Wernisaż wystawy „Somnium” Marka Jędrycha w galerii Cztery Pokoje

DSC_4434

Znany już nie tylko w okolicy artysta zaprezentował swoje dzieła w galerii Cztery Pokoje. Nietypowe, specyficzne, a za razem hipnotyzujące obrazy Marka Jędrycha przypadły do gustu uczestnikom.

Wystawa obrazów i spotkanie z ich autorem przyciągnęło do galerii Cztery Pokoje spore grono osób. Nieduża gabarytowo galeria wypełniła się po brzegi nie tylko miłośnikami sztuki, ale także obrazami. Ich autor, Marek Jędrych zatytułował wystawę „Somnium”. Jak tłumaczył, słowo to oznacza stan podobny do snu i marzeń sennych. Jest czymś co trudno opisać, ale to właśnie w tym stanie tworzy swoje dzieła.

Na pierwszy rzut oka, kolorowe obrazy Marka Jędrycha kojarzą się z twórczością ludów prymitywnych czy też Indian, Aborygenów. Jest to jednak wysoce zindywidualizowana sztuka, która nie tylko na terenie Białej Podlaskiej kojarzona jest jedynie z Markiem. Litery i symbole zawarte w jego dziełach nie są przypadkowe. Skłaniają odbiorcę do analizy i refleksji przez co już po krótkiej chwili można zauważyć w nich logiczny sens oraz ciąg słów. Podobnie sprawa ma się z celowymi deformacjami i nieprzypadkowym doborem kolorystyki.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *