Wesprzyj organizację i spraw, by dzieci pojechały na wymarzone wakacje

Wesprzyj organizację i spraw, by dzieci pojechały na wymarzone wakacje 16

Międzyrzecka organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” już od ćwierć wieku zajmuje się wspieraniem najbardziej potrzebujących rodzin, a w szczególności dzieci. Dzięki niej najmłodsi mieszkańcy miasta i gminy Międzyrzec Podlaski mają okazję co roku wyjechać na kolonie letnie.

Organizacja swój roczny plan działania zaczyna od Choinki Noworocznej, podczas której dzieci otrzymują słodki poczęstunek i uczestniczą w różnorodnych zabawach i tańcach z rówieśnikami. Następny w kolejności jest Bal Karnawałowy. Dzieci przybywają na niego w barwnych strojach i szaleją ze swoimi przyjaciółmi przy muzyce.  Organizacja „Podaj dziecku pomocną dłoń” co roku przygotowuje także śniadanie wielkanocne, które zawsze jest poprzedzone modlitwą. W grudniu organizowana jest Wieczerza Wigilijna, podczas której uczestnicy najpierw wspólnie się modlą, a następnie dzielą opłatkiem. Organizacja podejmuje się też przygotowania licznych festynów m.in. z okazji dnia dziecka oraz powitania bądź pożegnania wakacji.

Najważniejszym działaniem, którego podejmuje się organizacja są kolonie letnie dla dzieci z najuboższych rodzin z miasta i gminy Międzyrzec Podlaski. Projekt ma na celu wyrównanie szans uczestniczących w nim dzieci, które mogą odpocząć oraz wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zabawach co niewątpliwie przyczynia się do ich rozwoju i lepszego samopoczucia. W ramach wyjazdu realizowane są zajęcia sportowo-integracyjne dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Zajęcia obejmują m.in.: zawody sportowe, gry i zabawy, wycieczki, rozgrywki drużynowe, konkursy oraz inne formy wypoczynku, dzięki którym dzieci mają szansę odkrycia i rozwijania swoich talentów.

Każdy może „dorzucić się” do organizacji kolonii. Aby wesprzeć inicjatywę, należy kliknąć TUTAJ.

Organizacja „Podaj dziecku pomocą dłoń” jest zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Stowarzyszeń pod numerem KRS 0000198729.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *