Weszli do lokalu. Zajmowano się w nim nielegalnym hazardem

Weszli do lokalu. Zajmowano się w nim nielegalnym hazardem 16

Ujawniono działający na terenie miasta lokal, służący do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Zabezpieczono też znajdujący się tam sprzęt komputerowy. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

– Wczoraj policjanci z Komisariatu w Terespolu zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie Terespola. Z posiadanych informacji wynikało, że działający jako „kafejka internetowa” lokal prowadzi gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji

Mundurowi podczas wykonywanych na miejscu czynności, potwierdzili w jaki sposób dochodzi do „nielegalnego procederu”, zabezpieczyli komputery oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Prowadzone w tej sprawie postępowanie przygotowawcze wykaże, kto odpowiedzialny jest za organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 2

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *