Wiadomo, kto wykona dojazdy do tunelu

Wiadomo, kto wykona dojazdy do tunelu 16

Przed weekendem rozstrzygnięto przetarg na budowę dojazdów do tunelu budowanego pod torami kolejowymi w ciągu ulic Lubelskiej i Witoroskiej w Białej Podlaskiej. Wykonaniem inwestycji zajmie się bialskie przedsiębiorstwo.

Do przetargu ogłoszonego pod koniec lutego przystąpiło trzech oferentów. Najkorzystniejszą propozycję złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Białej Podlaskiej. Firma zdecydowała się wykonać dojazdy do tunelu za kwotę wynoszącą nieco ponad 5,44 mln zł. Realizacja inwestycji potrwa do 3 października.

Do tego czasu mają zostać przebudowane m.in. wloty ulic Winiarskiej, Lubelskiej i Sokulskiej do ronda im. Lecha Kaczyńskiego, a także ulica Witoroska na odcinku zaczynającym się przy powstającym tunelu, do ulicy Gromadzkiej. Przebudowana będzie również ulica Kołychawa na odcinku do ulicy Dalekiej. Przy wspominanych ulicach powstaną chodniki, natomiast wzdłuż ulicy Lubelskiej, od tunelu do ronda, pojawi się ścieżka rowerowa.

Pod koniec marca w jednym z bialskich mediów ukazała się informacja na temat rzekomego wstrzymania prac na terenie budowanego tunelu. Trzeba przyznać, że autor tekstu podszedł do tematu naprawdę bardzo emocjonalnie. W artykule można było przeczytać m.in. o tym, że wiadukt kolejowy zaczął być niestabilny przy przejeździe pociągów. Informacja ta została oparta oczywiście na nieoficjalnych, niczym niepotwierdzonych źródłach.

W rzeczywistości zastój prac związany był z korektami w projekcie, które zgłosił wykonawca budowy wiaduktu. – W pierwotnej wersji wykonawca zakładał, że przy budowie nowego obiektu pociągi musiałyby jeździć jednym torem. Zmieniony sposób prac umożliwił utrzymanie ruchu pociągów na dwóch torach. Po uszczegółowieniu niezbędnych projektów oczekujemy od wykonawcy wznowienia prac na początku kwietnia – wyjaśnia Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP PLK. – Prace przy budowie wiaduktu planujemy zakończyć do listopada 2019 roku.

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Już właściciel „firmy” się asekuruje że prace powinny ruszyć w przyszłym roku. To po co pan się zgłosił do „przetargu” panie ?!?!? Taka dojazdówka do tunelu to robota na 2 tygodnie, trzeba zap…. ć a nie się o ……ć !