Więcej przypadków z koronawirusem. 38 zakażeń w regionie

Więcej przypadków z koronawirusem. 38 zakażeń w regionie 16

Wojewoda Lubelski poinformował o nowych zakażeniach w Białej Podlaskiej i powiecie bialskim. Wirus nie słabnie w naszym regionie są cztery ogniska zakażeń.

– Na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 429 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą 22 osób z Białej Podlaskiej i 16 z powiatu bialskiego – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Sanepid nadal informuje o czterech ogniskach zakażeń w naszym regionie. W powiecie ognisko zakażeń jest wśród chóru w kościele w Międzyrzecu Podlaskim oraz w Szkole Podstawowej w Woskrzenicach Dużych. Pierwsze jest w fazie rozwoju jest 8 osob zakażonych, drugie wygaszania – 7 potwierdzonych

W Białej Podlaskiej mamy dwa ogniska i oba są rozwojowe. Pierwsze to na Państwowej Szkole Wyższej – 13 przypadków zakażeń i 40 osób na kwarantannie. Drugie to bialski szpital. Tu zakażonych jest 16 osób i 88 jest na kwaratannie.

Obecnie w Białej Podlaskiej jest 75 aktywnych przypadków zakażeń a w powiecie bialskim 93.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *