Wielkanocnego stołu na placu nie zobaczymy. Potrzebujący nie zostaną jednak bez śniadań

Wielkanocnego stołu na placu nie zobaczymy. Potrzebujący nie zostaną jednak bez śniadań 16

Co roku podczas jarmarku na placu Wolności w Białej Podlaskiej organizowane było wspólne Wielkanocne Śniadanie. Obecnie nie jest to możliwe, ze względu na szerzącą się w kraju epidemię. Władze miasta pamiętają o potrzebujących. Znalazły rozwiązanie.

– Stan epidemiczny nie zwalnia nas z odpowiedzialności za tych, którzy jej szczególnie potrzebują. Przeciwnie – jest ona jeszcze większa. Dlatego właśnie najbardziej potrzebujący mieszkańcy Białej Podlaskiej w najbliższy piątek 10 kwietnia otrzymają Wielkanocne Śniadanie – pisze Michał Litwiniuk, prezydent miasta.

Przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Caritasem, śniadania dostarczone zostaną do domów najbardziej potrzebujących osób. W 140 pakietach znajdzie się tradycyjny żurek z kiełbasą, pasztet i inne tradycyjne potrawy świąteczne, również te o znaczeniu symbolicznym – chleb oraz chrzan. W paczkach nie zabraknie słodyczy i wielkanocnego baranka.

Do śniadania prezydent dołącza listy, w których osoby potrzebujące wsparcia znajdą numery telefonów, pod które zawsze mogą zadzwonić, by otrzymać pomoc.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *