Wielkie emocje w meczu Podlasia

Wielkie emocje w meczu Podlasia 16

Po niezwykle emocjonującej końcówce MKS Podlasie Biała Podlaska podzielił się punktami z Chełmianką w meczu 28 kolejki III ligi.

Zdecydowanym faworytem sobotniej rywalizacji byli chełmianie, którzy bardzo dobrze prezentują się w tym sezonie, cały czas utrzymując się w wyścigu o awans do drugoligowych rozgrywek. Bialczanie pomimo, iż od pięciu meczów są niepokonani, tym razem byli skazywani na porażkę. W poprzedniej kolejce spotkań obydwie ekipy zainkasowały komplet punktów. Chełmianka ograła na wyjeździe Podhale Nowy Targ, a Podlasie pokonało Wisłę Sandomierz 2:0.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Po efektownej akcji na prawej flance, idealne podanie otrzymał Przemysław Koszel, który z najbliższej odległości dał prowadzenie swojej ekipie. Chełmianie lepiej prezentowali się w pierwszej połowie, byli częściej przy piłce, jednak nie byli w stanie podwyższyć rezultatu.

Dwie minuty po zmianie stron, Chełmianka zdobyła kolejną bramkę, która nie została jednak uznana, gdyż chwilę wcześniej napastnik tej drużyny faulował Pawła Komara. Piłkarze obydwu ekip grali twardo, w 50 minucie ukarany wcześniej żółtą kartką Mateusz Kompanicki musiał opuścić boisko po tym, jak za faul na Jakubie Syryjczyku arbiter pokazał mu drugą żółtą, a potem czerwoną kartkę. 4 minuty później los kolegi podzielił Przemysław Koszel, który również za zbyt agresywną został wyrzucony z placu gry przez sędziego główego.

Dwie decyzje arbitra całkowicie odmieniły obraz meczu, Podlasie ruszyło do ataków, goście przejeli inicjatywę, jednak strzały Jakuba Syryjczyka oraz Kamila Kocoła powstrzymywał bramkarz gospodarzy. Golkiper chełmian nie popisał się jednak w 82 minucie meczu, kiedy to wypuścił piłkę z rąk po strzale z dystansu. Z prezentu skorzystał niedawno wprowadzony Marcin Kruczyk, wyrównując stan meczu.

W końcówce spotkania po jednym z ataków chełmian w polu karnym sfaulowany został Przemysław Banaszak, który chwilę potem wyprowadził swój zespół na prowadzenie pewnie egzekwując rzut karny. Piłkarze Podlasia walczyli jednak do końca i w drugiej minucie doliczonego czasu gry Kamil Kocoł strzałem zza pola karnego doprowadził do remisu.

Punkt zdobyty z faworyzowanymi chełmianami na koniec sezonu może się okazać bezcenny, jednak w obliczu przewagi aż dwóch zawodników podopieczni Tomasza Złomańczuka mogli pokusić się o zgarnięcie pełnej puli. W tabeli bialczanie utrzymali trzynastą pozycję jednak dzięki zwycięstwom, zagrożone spadkiem Spartakus Daleszyce oraz Karpaty Krosno zbliżyły się do bialskiej ekipy na 2 i 3 punkty.

W najbliższą środę 16 maja zawodników Podlasia czeka kolejny trudny test. Do Białej Podlaskiej zawita kolejny zespół z top 3 ligowych zmagań czyli Motor Lublin. Mecz tych drużyn miał się odbyć pierwotnie 17 marca, jednak ze względu na zły stan boiska został odwołany.

Chełmianka Chełm – Podlasie Biała Podlaska 2:2 (1:0) Koszel 13’, Banaszak 90’ (k) – Kruczyk 82’, Kocoł 90+2’

Chełmianka: Drzewiecki – Wołos, Chodziutko, D. Niewęglowski, Piekarski – Koszel, Kompanicki, Uliczny, Banaszak – Budzyński (Olszak 69′), Michalak (Jabkowski 55′).

Podlasie: Gugeszaszwili – Renkowski (Kosieradzki 76′), Łakomy, Konaszewski (Pajnowski 90′), Komar – Zabielski, Grajek, Andrzejuk, Syryjczyk (Dmowski 60′), Kocoł – Leśniak (Kruczyk 69′).

Żółte kartki: Piekarski, Kompanicki x2, Koszel x2, Banaszak ( Chełmianka) – Leśniak, Renkowski, Grajek, Kruczyk (Podlasie)