Wiemy, kto zagra podczas „Niedzieli w Terespolu”

Wiemy, kto zagra podczas "Niedzieli w Terespolu" 16

Tradycyjnie w lipcu na stadionie miejskim w Terespolu odbędzie się jedna z największych imprez plenerowych w regionie. Wydarzenie rokrocznie przyciąga nie tylko terespolan, ale też mieszkańców pozostałej części powiatu.

W tym roku wydarzenie zaplanowano na 21 lipca. W ostatnich dniach pojawiła się pierwsza informacja na temat tego, kto zagości tego dnia na scenie. Jednym z zespołów, który uświetni imprezę będzie Happysad. Jest to polska grupa muzyczna, której twórczość skupia się wokół alternatywnego rocka. Happysad ma na koncie kilka albumów, z których ostatni „Ciało obce” został wydany w 2017 roku.

Wśród artystów, którzy wystąpią podczas „Niedzieli w Terespolu” znalazł się również Andrzej Rybiński, łódzki wokalista, gitarzysta i kompozytor. N a scenie działa od 1965 roku. W 1971 roku wraz z żoną Elizą Grochowiecką oraz Zbigniewem Hołdysem założył własną grupę „Andrzej i Eliza”, która wydała cztery albumy. Andrzej Rybiński ma na koncie też siedem płyt solowych oraz całą listę występów gościnnych. Śpiewał m.in. ze Zdzisławą Sośnicką czy Bożeną Dykiel.

Nie zabraknie też czegoś dla fanów muzyki disco polo, bowiem imprezę uświetni Exaited. Zespół powstał w 2006 roku z inicjatywy Agnieszki Drewnickiej i Tomasza Sidoruka. W swojej dyskografii ma siedem albumów oraz liczne przeboje takie jak „Tylko Ciebie” czy „W sercu mi graj”.

Tradycyjnie podczas imprezy zabrzmi również muzyka elektroniczne. Tym razem za konsolą stanie DJ Hubertuse – polski DJ od 2005 roku działający jako producent muzyczny. Pięć lat wcześniej został rezydentem dyskoteki Energy 2000. Hubert Kwartnik jest współproducentem promocyjnych płyt Energy Mix, na których udziela swojego głosu.

Na scenie zagości także Horpyna, polski zespół folkowy, którego nazwę zaczerpnięto z sienkiewiczowskiej powieści „Ogniem i Mieczem”. Twórczość artystów pochodzi z pogranicza ukraińskiego folk rocka przeplatanego autorskimi kompozycjami.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *