Wiemy więcej o pacjencie „zero” w Białej Podlaskiej

Wiemy więcej o pacjencie "zero" w Białej Podlaskiej 16

Pierwsza osoba zakażona koronawirusem zaraziła się od osoby u której nie występowały objawy choroby. Pacjent zgłosił się do lekarza z kłuciem klatki piersiowej. W Białej Podlaskiej są cztery osoby zakażone COVID-19. 46 osób jest w kwarantannie bo miały kontakt z potwierdzonymi przypadkami.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej podjął działania przeciwepidemiczne, m.in. poprzez wywiady epidemiologiczne i wydanie decyzji administracyjnych na kwarantannę. – Pierwszy, potwierdzony dodatnimi wynikami testów laboratoryjnych, pacjent miał kontakt z osobą zakażoną, u której nie występowały objawy chorobowe. Pacjent zgłosił się do lekarza z charakterystycznym kłuciem w klatce piersiowej. Kolejne trzy osoby, u których wykryto obecność koronawirusa, miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Wszyscy pacjenci czują się dobrze, nie wymagają hospitalizacji, są pod nadzorem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białej Podlaskiej oraz lekarzy – podkreśla Magdalena Smolińska-Kornas z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

W związku z potwierdzonymi przypadkami oraz na drodze wywiadów epidemiologicznych bialski sanepid wydał 46 decyzji o kwarantannie osobom, które miały kontakt z potwierdzonymi przypadkami.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Wiemy więcej a nic nie wiemy. Ani płci ani przedziału wiekowego. A piszecie „więcej” haha. Nie dowiedziałem się tu nic. Puste słowa. Czyli w Białej nie ma chorych na koronawirusa. To tak samo jak z płynem do dezynfekcji z Orlenu, podobno jest a nikt go nie widział

  2. „miał kontakt z osobą zakażoną, u której nie występowały objawy chorobowe”
    To skąd wiadomo że ten bezobjawowy był zakażony?? Wróżbita Maciej potwierdził przypadek? Osobom z symptomami Covid nie robią testów a tu nagle bezobjawowemu zrobili?
    Cud wielkanocny? Alleluja!

  3. Proponuję dać spokój tej rodzinie. Muszą się teraz skupić, by jak najszybciej wrócić do zdrowia a czytając bzdury na swój temat łatwo im nie będzie. Jak nie możecie im pomóc to chociaż nie przeszkadzajcie.

  4. 46 osób pod nadzorem bo miało kontakt, a co z osobami z rodziny które miały kontakt z tymi 46 przypadkami? Ich nie dotyczy kwarantanna, mogą wychodzić, a tym samym jako cisi potencjalni nosiciele roznosić to dziadostwo.