Wjechał w autobus. Zatrzymano go przy okazji za kradzież

Wjechał w autobus. Zatrzymano go przy okazji za kradzież 16

Mężczyzna spowodował kolizję z autobusem miejskim. Gdy odmówił badania trzeźwości, został zatrzymany do wyjaśnienia. Gdy wychodził z komendy rozpoznali go policjanci z innego wydziału.

Wczoraj (22 czerwca) w godzinach porannych doszło do kolizji na ulicy Narutowicza w Białej Podlaskiej. Policjanci ustalili, że kierujący osobowym Nissanem najechał na oczekujący na zielone światło autobus. Osobówka odbiła się i uszkodziła lewy bok.

Autobusem miejskim kierował 55-letni mężczyzna z Białej Podlaskiej, który był trzeźwy w chwili zdarzenia. Nissanem także kierował bialczanin. Mundurowi od razu wyczuli od 36-latka woń alkoholu, lecz ten odmówił badania trzeźwości. Z uwagi na to, została pobrana od niego krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

Sprawcę kolizji zatrzymano do wyjaśnienia. – Okazało się, że nie jest to jedyny czyn na koncie 36-latka. Kiedy po wykonanych czynnościach wychodził z komendy rozpoznany został przez policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu jako sprawca zgłoszonej kilka dni wcześniej kradzieży karty bankomatowej i włamania na nią – wyjaśnia Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyzna wykorzystał fakt, że karta wysunęła się z kieszeni stojącego przed nim mężczyzny. Zapłacił nią za swoje zakupy, a później wyrzucił na jednej z ulic miasta.

36-latek usłyszał dzisiaj (23 czerwca) zarzuty.Za popełnione czyny grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Było mało autobusów, będzie jeszcze mniej. W ramach zadość uczynienia i resocjalizacji ten Pan dla firmy MZK powinien myć i sprzątać autobusy przez rok za darmo. Szacunek dla kierowcy autobusu. Ludzie sobie nie zdają sprawy jaka to CIĘŻKA, ODPOWIEDZIALNA PRACA DLA LUDZI W AUTOBUSIE JAK I ODPOWIEDZIALNA ZA SWOJE ŻYCIE. Kierowcom MZK należą się PODWYŻKI W RAMACH podwyższonej głupoty ludzkiej!!! Życie i bezpieczeństwo jest NAJWAŻNIEJSZE!!!!

  2. Mało jest autobusów będzie jeszcze mniej. Kierowca który spowodował wypadek powinien w ramach resocjalizacji i zadośćuczynienia myć i sprzątać autobusy MZK za darmo by wiedział co to oznacza. Szacunek dla kierowcy MZK , ludzie nie zdają sobie sprawy że to ciężka ODPOWIEDZIALNA PRACA za pasażerów jaki za siebie. Kierowcy MZK powinni dostać PODWYŻKI w świecie podwyższonej głupoty ludzkiej.

    1. Skoro taka odpowiedzialna to zacznijcie jeździć normalnie a nie jakbyście gruz wozili, nie jeżdżę autobusami bo się boje tych rutyniarzy za kierownicą, a ciężkiej pracy to jeszcze nie widziałeś.