Władze miasta informują o trzech osobach z podejrzeniem koronawirusa

Władze miasta informują o trzech osobach z podejrzeniem koronawirusa 16

Michał Litwiniuk, prezydent miasta Biała Podlaska poinformował o tym, że w bialskim szpitalu hospitalizowane są obecnie trzy osoby, u których podejrzana jest choroba COVID-19.

Podczas konferencji na żywo prezydent miasta poinformował o stanie działań na terenie miasta dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Bialski szpital podał w piątek o czterech osobach, które oczekują na wynik. Wynika z wypowiedzi Litwiniuka, że jedna osoba nie jest zarażona.

W lubelskim wykryto u kolejnej osoby chorobę. – Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą kobiety w przedziale  wieku 21-40 lat, z powiatu lubelskiego, która wróciła z kraju o dużej transmisji wirusa. Stan pacjentki jest średni – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody.

Aktualnie (22 marca), na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 37 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 1 osoba zmarła.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 22 marca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego:

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 18.

2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 3271.

3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 5504.

4. Liczba przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi – 37 /1.

Udostępnij!

Komentarze: 6

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Czyli alej żadnego zakażenia, a poradnie specjalistyczne nie pracują , to ja pytam co robią ci lekarze i za co biorą pieniądze ???!!! będą się tłumaczyć tym, aby nie ryzykować zakażaniem i dalej nie przenosić, tylko co mają kasjerzy powiedzieć, którzy pracują i to z nich mamy największy pożytek a nie z tych tchórzliwych lekarzy !?! Nie powinni dostać złamanego grosza za ten czas, a robi się z nich bohaterów ! Do roboty się weźcie, przysięgaliście ! Jakiekolwiek słowa uznania należą się kasjerom, a nie tym krętaczom – gdzie się pochowali ! Przestańcie kpić z zawodu i ludzi – cała gospodarka wali się w posadach – przestańcie siać panikę i weźcie się do roboty ! Wszyscy ucierpią potem – utratą pracy, obniżkami pensji, a tylko lekarzy się ozłoci, bo tak rzekomo ciężko pracowali . Taaa, jasne , ciężko pracują tylko przez pazerność – na etacie i prywatnie.

  2. Popieram tą wypowiedź . Składaliście przysięgę zakłamani tchórze . W obliczu pandemii spier**** od obowiązków. Byliście madrzy jak nie było zagrożenia a teraz co? Kilka dni temu musiałem zrobić podstawowe badania na wydolność nerki bo mam jedną nawet prywatnie nie było mowy o tym aby mi ktoś pomógł w obawie o.swoje zdrowie …… Kasę brać tylko potraficie i wypisywać recepty od koncernów partacze.

  3. Nie możemy uogolniac i nie możemy porównywać, lekarzy ,którzy pracują w szpitalach i są narażeni na kontakt z ludźmi potencjalnie chorymi .Rozumiem rozgoryczenie ,lekarze w malych miejscowosciach siedza sobie w przychodniach ,niewiele robia,czasami nawet recepty nie chce im sie wypisac,wykorzystuja sytuacje,ale sa prawdziwi lekarze,oni naprawdę pracują ciężko,ratownicy medyczni,pielęgniarki,salowe.Ludzie Ci czasami idąc do pracy nie wiedzą czy dotrą do domów.Napisz cos takiego lekarzowi że śląskiego,gdzie jest najwięcej chorych,napisz, to ratownikiem medycznym z Włodawy,którzy w czwartek dostali kombinezony ochronne,które notabene zostały po eboli,jakieś rękawiczki,trochę maseczek.Takich miejsc jest więcej.Nie bądźmy niesprawiedliwy.Lekarze jednak z takich małych miejscowości powinni wykazać się trochę empatia i wyjść z inicjatywą pomocy pacjentom,ale to już zależy chyba id tego jakim się jest człowiekiem.