Włamał się prawie 30 razy. Teraz za to odpowie

YXJ0aWNsZXMvMjAxODA0MDUxMTM1MTYtNjQtMS5qcGc=,800,420
Do serii włamań doszło na terenie bialskich ogródków działkowych. Łupem złodzieja padły m.in. lampy solarne, odzież, alkohol i domowe przetwory.
Zaledwie kilka dni wystarczyło, by do bialskiej komendy wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń o włamaniach do domków i altanek ogrodowych w Białej Podlaskiej. – Ponieważ w każdym przypadku sposób działania sprawcy był taki sam, wszystko wskazywało na to, że włamań dokonała jedna osoba. Włamywacz wybijał szyby lub wyłamywał drzwi i wchodził do domków i altanek ogrodowych – informuje kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy.
Sprawca ukradł lampy solarne, alkohol, przetwory domowej produkcji i inne drobne przedmioty. Pokrzywdzeni oszacowali starty na 2 tys. zł. Policjanci ustalili, że włamywacz to 36-letni mieszkaniec gminy Sarnaki. Kradł na przełomie marca i kwietnia. We wtorek został zatrzymany, a wczoraj usłyszał zarzuty dokonania 29 włamań. Złodziej przyznał się. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi sprawdzają, czy włamań nie było jeszcze więcej.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *