Włamywacza może czekać długa odsiadka

68-140910
fot. nadesłane

Bialscy policjanci wpadli na trop mężczyzny podejrzanego o włamania do domów i samochodów. Sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Złodziej włamał się do trzech domów i trzech samochodów marki VW Passat. Zagarnął stamtąd m.in. piłę spalinową, elektronarzędzia, drobne narzędzia, nośniki danych, radioodtwarzacz, a także kosmetyki. Jego łupem padły również lampy samochodowe oraz elementy karoserii, które demontował z pojazdów. Pokrzywdzeni oszacowali, że poniesione przez nich straty wyniosły w sumie ponad 11 tys. zł.

– Intensywna praca policjantów pozwoliła ustalić dane mężczyzny, podejrzanego o udział w sprawie – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy bialskiej komendy. Za kradzieże, do których doszło na przełomie grudnia i stycznia na terenie Białej Podlaskiej, odpowie 31-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego.

– W chwili zatrzymania policjanci dodatkowo ujawnili u niego środki odurzające i substancje psychotropowe: marihuanę, amfetaminę oraz haszysz.  W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że niektóre ze skradzionych części samochodowych mężczyzna zamontował już w swoim aucie – dodaje rzecznik.

Część skradzionych przedmiotów udało się odzyskać, a 31-latkowi zostały przedstawione zarzuty. Mężczyzna przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za czyny, których się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *