Włamywali się do sklepów. Okradli automaty na myjni

Włamywali się do sklepów. Okradli automaty na myjni 16

Za szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem odpowiedzą 30-latek i jego 31-letnia znajoma. Do zdarzeń doszło pod koniec grudnia ubiegłego roku na terenie powiatu bialskiego.

Do zdarzeń doszło pod koniec grudnia oraz w sylwestrową noc na terenie powiatu bialskiego. – Nieznani sprawcy usiłowali włamać się do sklepów spożywczo-przemysłowych na terenie gminy Leśna Podlaska. Nie dokonali kradzieży, jednak straty powstałe w wyniku ich działania oszacowane zostały na kwotę ponad 4 tys. zł. Natomiast w sylwestrową noc „amatorzy cudzego mienia” usiłowali włamać się oraz włamali się do automatów wrzutowych trzech samoobsługowych myjni samochodowych na terenie Białej Podlaskiej. Z wnętrza skradli znajdujący się tam bilon. Tu wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 300 zł – informuje podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji.

Policjanci zajmujący się sprawami ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tych czynów. Okazało się, że jest to 30-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego i 31-letnia mieszkanka powiatu radzyńskiego.

Zarówno 30-latek jak też jego o rok starsza znajoma usłyszeli zarzuty i przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij!

Komentarze: 7

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *