Woda będzie lepsza. Miliony popłynęły na inwestycję

Woda będzie lepsza. Miliony popłynęły na inwestycję 16

Najpóźniej do połowy września potrwa modernizacja stacji uzdatniania wody w Konstantynowie. Gmina na ten cel pozyskała niemal 3 mln zł unijnych środków. Całkowita wartość projektu to około 3,3 mln zł.

Dzięki remontowi ma szansę poprawić się cały system dostarczania wody mieszkańcom gminy Konstantynów. Zmienia się technologia. Urządzenia zasilane będą energią wytworzoną dzięki prawie 150 panelom znajdujących się na nowej farmie fotowoltaicznej. Inwestycja zakładała nie tylko remont ujęcia wody, ale też budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wodociągów. Wspomniane elementy zostały zrealizowane już w ubiegłym roku, natomiast w roku bieżącym finalizowany jest remont ujęcia.

– Inwestycja jest realizowana z udziałem funduszy unijnych. Jej wartość to 3,3 mln zł, z czego prawie 3 mln zł to kwota pozyskanego przez gminę dofinansowania – mówi Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów. – Mam nadzieję, że dzięki tej inwestycji poprawi się jakość wody dostarczanej na potrzeby naszych mieszkańców.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *