Woda jednak nadaje się do spożycia. „Można z niej korzystać bez ograniczeń”

Woda jednak nadaje się do spożycia. "Można z niej korzystać bez ograniczeń" 16

Ważna informacja dla mieszkańców gmin Terespol, Kodeń i Zalesie. Wczorajszy komunikat sanepidu informujący o tym, że woda z wodociągu zbiorowego nie nadaje się do spożycia jest już nieaktualny. Dziś stwierdzono, że nie ma żadnego zagrożenia.

Wczoraj (22 listopada) Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Białej Podlaskiej wydał komunikat, że woda z wodociągu zbiorowego Koroszczyn nie nadaje się do spożycia, ani do celów sanitarno-higienicznych. Na co dzień korzysta z niego ponad 7,3 tys. mieszkańców z gmin Terespol, Kodeń i Zalesie.

Jak wynika z nowego komunikatu sanepidu, wyniki badań wykazały, że na pięć pobranych próbek wody tylko w jednej były obecne pojedyncze bakterie grupy coli. Badania nie wykazały natomiast obecności Escherichia coli i Enterokoków.

– Po ocenie ryzyka stwierdzono, że woda nie stwarza zagrożenia dla zdrowia konsumentów, można z niej korzystać bez ograniczeń. Jednocześnie nałożona na administratora obowiązek podjęcia działań naprawczych i prowadzenia stałej dezynfekcji wody – czytamy w dokumencie.

ZOBACZ TAKŻE: Woda w trzech gminach nie nadaje się do spożycia. Wykryto bakterie coli

Woda jednak nadaje się do spożycia. "Można z niej korzystać bez ograniczeń" 17

Udostępnij!

Komentarze: 1

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *