Woda naprzód. Mają nowy wodociąg

DSC_4957

Mieszkańcy i gmina mogą pochwalić się już nowym odcinkiem sieci wodociągowej. Dostali na to milion złotych dotacji.

W sobotę (6 października) w Dokudowie odbyła się uroczystość z okazji uruchomienia nowego wodociągu. Ma długość 13,5 kilometra. Na tym odcinku wybudowano też 76 przyłączy do domów i gospodarstw. Towarzyszyło temu poświęcenie oraz śpiewający zespół ludowy.

– Studnie kopane nie dawały rady. Woda z nich nie nadawała się do picia, ani do celów gospodarczych ze względów na dużą zawartość żelaza i manganu. Podjęliśmy decyzję – budujemy wodociąg. Otrzymaliśmy na to milion z dofinansowania – tłumaczył Wiesław Panasiuk, wójt gminy Biała Podlaska.

Po przecięciu wstęgi strażacy dumnie zaprezentowali i udowodnili, że woda w wodociągu już płynie.
W gminie Biała Podlaska łącznie wybudowano już ponad 190 km sieci wodociągu. Jest do niego przyłączonych prawie 2400 domostw.

Udostępnij!

Komentarze: 5

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Otrzymaliśmy na to milion z dofinansowania. To znaczy , ze resztę z dofinansowania kto wziął. Czytał to jakiś polonista? 13,5 kilometra i 76 przyłączy to średnio co 200 m przyłącze. Smacznej wody

  2. Mamy już 21 wiek, już prawie 20 lat. Ale władze gminy Biała Podlaska chyba jeszcze o tym fakcie nie wiedzą. PEESELOWSKA władza w gminie trwająca już kilkanaście lat doprowadziła do stagnacji, braku rozwoju gminy. Wodociągi i kanalizacja w dzisiejszej rzeczywistości to standard, a nie „coś” nadzwyczajnego i wyjątkowego. Nowoczesność gminy i poszczególnych wsi, poprzez posiadanie wodociągów i kanalizacji mogła być wyróżnikiem 30-40 lat temu ale nie dzisiaj. Porównanie infrastruktury gminy Biała Podlaska do innych gmin powiatu i województwa wypada bardzo słabo. A jest to największa gmina powiatu bialskiego. Władzy gminy powinno być wstyd, że znaczna część gminy w tych czasach nie posiada wodociągów i kanalizacji. Poziom tej infrastruktury w znacznej części gminy (po za wyjątkami odpłacającymi PSL w wyborach za zorganizowane na koszt wszystkich podatników gminy imprez) – sieć wodociągowa i kanalizacyjna, sieć dróg szczególnie lokalnych, skomunikowanie miejscowości gminy z miastem Biała Podlaska to infrastruktura lat 80-tych, może początku lat 90-tych ubiegłego 20 wieku. Tak właśnie od wielu lat PSL rządzi w gminie Biała Podlaska.

    1. Anonim a po co budować wodociąg na pustyni? Zauważ że mówimy tu o Dokudowie, wiosce którą do nie dawna większość osób opuszczała (szczególnie młodych) i w sumie dalej to robią. Nie jest i prędko nie będzie to metropolia 😀 Jednak od jakiegoś czasu pojawiła się u nas tendencja do tworzenia sobie sypialni poza Białą i po woli dosięga to również dalsze miejscowości jak Dokudów. Skoro pojawił się popyt to i pojawiła się inwestycja, która jednak musiała swoje odczekać. Fakt że otwarcie to typowa kiełbasa wyborcza, ale zrobione, odhaczone. Co do komunikacji to tak jak z resztą robi się ją tam w pierwszej kolejności gdzie przemieszcza się więcej osób, a nie kilka samochodów na dzień + rowerzystów często w stanie upojenia jadących do i z sklepu.