Woda nie nadaje się do spożycia. Wykryto w niej bakterie coli

Woda nie nadaje się do spożycia. Wykryto w niej bakterie coli 16

Woda z wodociągu gminnego nie nadaje się do spożycia przez ludzi. Używanie jej do gotowania, kąpieli oraz mycia naczyń może grozić zachorowaniem. Wykryto w niej bakterie z grupy coli.

Dzisiaj (27 września) sanepid wydał komunikat w sprawie braku przydatności do spożycia wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę gminy Drelów. Komunikat obowiązuje Drelów, Łózki, Przechodzisko, Zahajki, Szóstkę, Worsy, Aleksandrówkę i Wólkę Łózecką.

Woda nie nadaje się nie tylko do spożycia. Nie wolno także do przygotowania potraw, napojów, mycia naczyń, warzyw i owoców, kąpieli, mycia zębów oraz wytwarzania lodu. Wykryto w niej bakterie z grupy coli. Może być używana jedynie do celów sanitarnych, czyli spłukiwania toalety.

Sanepid nałożył również na gminę obowiązek zapewnienia mieszkańcom wody pitnej oraz podjęcia działań naprawczych. Komunikat jest waży do odwołania go przez sanepid po uprzednim badaniu wody i dopuszczeniu jej do spożycia.

Woda nie nadaje się do spożycia. Wykryto w niej bakterie coli 17

 

– Wodociąg obecnie zasilany jest ze Stacji Uzdatniania Wody w Szóstce. Podjęto czynności dezynfekcji SUW Drelów oraz sieci wodociągowej, płukanie sieci wodociągowej oraz monitoring zawartości chloru w wodzie. Na dzień 28 września zaplanowano próbny pobór wody do badań w kierunku przydatności do spożycia przez ludzi. Badanie przeprowadzi sanepid w Białej Podlaskiej – pisze Piotr Kazimierski, wójt gminy Drelów.

W związku z tą decyzją gmina wyznaczyła punkty dystrybucji wody pitnej dla mieszkańców. Od godziny 10 do 18 mieszkańcy mogą nieodpłatnie otrzymać pitną wodę butelkowaną w domach ludowych w miejscowościach: Łózki, Szóstka, Przechodzisko, Wólka Łózecka, Worsy, Zahajki oraz w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie.

AKTIALIZACJA 1.10.2018: Zakaz spożywania wody został zniesiony.

Udostępnij!

Komentarze: 8

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Super, próbki pobrane 20.09.2018, a komunikat dopiero z 27.09.2018.
  Co się działo przez 7 dni?
  ile ludzi mogło się zatruć?
  To jakaś masakra co się dzieje w białej i okolicach!!!

 2. Wystarczy spojrzeć na baner z reklamami do wyborów i tematem związanym z Białą.
  Prezydent pisowo a baner PO , propagandę sieją bezmózgim ludziom żeby głosy zyskać, tak jak dwie bialskie gazety, jedna n*pi**d*la na drugą, jak małe dzieci albo gimy internauci)

 3. Wodę pijemy my i nasze niespełna roczne dziecko bo późno dowiedzieliśmy się o rzekomym skażeniu. Do tego czasu pojawiłaby się chociaż biegunka u dziecka. Nie dzieje się zupełnie nic! To przykra nagonka przed wyborami.

 4. co niektórzy twierdzą, że można tą wodę pić 😀 cóż za parodia 🙂 poczekam dwa tygodnie i pójdę się przebadać ;] nie zamierzam później walić kasy w lekarzy i umierać w szpitalach..
  brawo za „przepływ informacji”.. jakoś w innej miejscowości, w której wystąpił też ten problem mieszkańcy dostali kartki nie tylko na tablicach, ale na płotach, przekazywano telefonicznie, a więc pytam się: gdzie byli radni ? gdzie byli pracownicy sztabu kryzysowego ? 🙂
  wydruk takich kartek nie kosztuje miliony monet można na innych rzeczach zaoszczędzić 🙂