Wolontariusze „wyłowili” kasę z puszki. Dotarliśmy do nagrań

Wolontariusze "wyłowili" kasę z puszki. Dotarliśmy do nagrań 16

Wypadające monety i pieniądze wyciągane za pomocą nożyczek. Taki obraz przedstawiają krótkie filmiki zamieszczone na portalach społecznościowych i zrzuty przekazane nam przez czytelnika. Kilku wolontariuszy zamiast wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wsparło  swoje kieszenie.

Na Kontakt BP24 otrzymaliśmy trzy krótkie filmy wideo na których widać kwestujących młodych wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pierwszy z nich przedstawia osobę, która za pomocą nożyczek wyciąga z puszki banknot. Filmik zatytułowany jest „i wyłowiła”. Wszystko wskazuje, że został on nakręcony w miejscowości gminy Piszczac. Pozostałe dwa nakręcone zostały w Piszczacu. W tle wideo widać urząd gminy. Przedstawiają one grupę osób, która obserwuje jak jeden z „wolontariuszy” wytrząsa monety z puszki. Kilka udaje mu się wysypać. Widoczne jest na nagraniu jak coś upada na ziemię, a nastolatek chowa to do kieszeni.  Pozostała grupa osób bez żadnej reakcji obserwuje łamanie prawa.

Wszystko wskazuje na to, że bohaterowie wideo wiedzieli, że są nagrywani. Materiał ten wrzucony został na jeden z portali społecznościowych, a następnie pobrany przez osobę, która przekazała go nam. O posiadanych filmach zawiadomiliśmy bialski sztab WOŚP oraz policję. Po przekazaniu całego materiału policjantom, do dziś nie chcieliśmy ujawniać informacji, aby nie przeszkodzić funkcjonariuszom w ustaleniu osób, które są negatywnymi bohaterami całego zajścia.

Po otrzymaniu tej informacji policjanci natychmiast zajęli się sprawą. – Bardzo istotne było dla nas ustalenie, gdzie nagrany został film oraz kim są osoby widoczne na nagraniach. Sprawą zajęli się policjanci Komisariatu Policji w Terespolu. Mundurowi dotarli do kolejnego nagrania nastolatków. Ustalili również personalia osób, które widoczne były na krótkich filmach. Okazało się, że jest to dwoje 15-latków – mówi podkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji. Mundurowi dotarli również do autorów filmów.

Policjanci ustalili dodatkowo, że pieniądze wyjmowały również 14 oraz 16-latka. Nastolatkowie tłumaczyli swoje zachowanie zabawą twierdząc, że wyjęte  pieniądze wrzucali ponownie do puszki. O dalszym losie nastolatków zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich, gdzie trafią materiały tej sprawy.

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Albo to rzeczywiście była zabawa (ewentualnie prowokacja mająca na celu wykazać, jaka to marna jest WOŚP) albo młódź nam zupełnie zidiociała.

  2. Ładnie to tak pisać o swoich ziomkach. Piszczuku, wstydź się. Nie ładnie wieprzożarze. Oj nie ładnie…..

    1. Ludzie zastanówcie się co wy piszecie. Jest napisano, że zrobili to W MIEJSCOWOŚCI PISZCZAC A nie , że wolontariusze z Piszczaca polecam wyraźnie czytać 😉

  3. Pamiętam, jak 20 lat temu kolega chwalił się, jak siano wyciągał. To jest normalna rzecz, że młodzi sobie kradną, kradli i kraść będą, bo komu by się chciało w wakacje truskawki rwać, by potem mieć kasę na uciechy. WOŚP to akcja dla naiwniaków, więc niech dalej niech wierzą, że to co wkładają do puszek uratuje trupa, jakim jest publiczna służba zdrowia.

    1. Jerzy to nie jest próba ratowania służby zdrowia, bo ta stacza się coraz bardziej. Niestety państwo nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej opieki i sprzętu, dlatego też są takie właśnie akcje. Nie lubię zbieractwa, ale WOŚP uratował bardzo dużo istnień ludzkich. Incydenty zdarzały się i będą zdarzać, sprawa jest prosta nie chcesz nie dajesz.