Wolontariusze z gminy Łomazy szyją maseczki i pomagają w zakupach

Wolontariusze z gminy Łomazy szyją maseczki i pomagają w zakupach 16

Niełatwy okres, który znacznie wpłynął na nasze funkcjonowanie pokazał, że są wśród nas ludzie o dobrych sercach, którzy w obliczu wirusa myślą nie tylko o sobie. Bezinteresowna chęć niesienia pomocy osobom potrzebującym połączyła mieszkańców Łomaz.

Grupą obarczoną największym ryzykiem są osoby starsze i schorowane. W obecnej sytuacji trudno im zaopatrzyć się w artykuły spożywcze. Dlatego jednym z działań wolontariuszy jest dostarczanie zakupów. Wspierają oni również osoby samotne i przebywające na kwarantannie.

Gmina postanowiła wspomóc działania wolontariuszy i zakupiła materiał niezbędny do uszycia maseczek ochronnych. Każdy, kto posiada we własnym zaciszu domowym maszynę do szycia oraz chęci, szyje maseczki. A chętnych nie brakuje. Mieszkańcy pokazują, że potrafią się jednoczyć w trudnych chwilach.

Pierwsza dystrybucja przekazywana jest do służ gminnych – OSP Łomazy, które czynnie wspiera działania ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa. Jako walczący na „ pierwszej linii ognia” każdy środek ochrony osobistej jest nieoceniony. Gmina zamówiła również środki ochrony, które zostaną przekazane Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej. Szpital i pogotowie ratunkowe potrzebuje ich w zwiększonej ilości.

Zapraszamy do solidaryzowania się

Każdy, kto zechce włączyć się do działań, proszony jest o kontakt z Panią Moniką Głowacką pod numer telefoniczny 83 341 70 76 lub przez fanpage gminy. Materiał do szycia maseczek zostanie dostarczony.

Wolontariuszem być

Bazę wolontariuszy, podopiecznych oraz aktualną listę osób do odbycia kwarantanny prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Osoby chętne do pomocy prosimy o zgłaszanie się do GOPS w Łomazach numer telefonu 83 3417 051. Wolontariusze są wyposażeni w maseczki i rękawiczki do użytku.

Gmina Łomazy składa serdeczne podziękowania Właścicielom i Pracownikom sklepu Delikatesy Centrum w Łomazach za sprawne przygotowywanie paczek żywnościowych osobom potrzebującym. Redakcja również przyłącza się do podziękowań i sercem wspiera wszystkich Wolontariuszy.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *