Wolontariusze ze Sławatycz szyją maseczki i pomagają w zakupach

Wolontariusze ze Sławatycz szyją maseczki i pomagają w zakupach 16

Grupa wolontariuszy pomaga przy przygotowaniu mieszkańcom gminy Sławatycz maseczek ochronnych. Inni pomagają przy zakupach dla seniorów i samotnych.

Wolontariusze szyjący maseczki są skupieni wokół Stowarzyszenia Rady Rodziców Zespołu Szkół w Sławatyczach „Aktywni Rodzice”. Gmina zakupiła niezbędne materiały do szycia maseczek, całą resztę wykonują wolontariusze, do których w każdej chwili można dołączyć.  – Od przyszłego tygodnia postaramy się (w miarę naszych skromnych możliwości finansowych) udostępnić jak największej liczbie mieszkańców środki ochrony indywidualnej – podkreśla Arkadiusz Misztal, wójt gminy Sławatycze. Maski w zestawach z rękawiczkami i nr kontaktowymi będą rozdawane w sklepach nieodpłatnie dla mieszkańców. W produkcji maseczek pracuje kilka kobiet, które wykonują kilkaset maseczek dziennie.

Druga grupa pomocników zajmuje się pomocą przy zakupach.  Bazę wolontariuszy i podopiecznych prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Niech każdy wolontariusz zgłosi się przez mesendżera Adrianny Kłopotek, da swoje namiary i wskaże jakich ma podopiecznych. – To jest szczególnie ważne, gdyż GOPS może jako jedyny zweryfikować, czy ktoś jest w kwarantannie czy nie – a osobom w kwarantannie wolontariusze pomagać nie mogą. Po drugie – chodzi o to, żeby uniknąć dublowania się pomocy, oraz sytuacji, gdy ktoś zgłasza pomoc, której w rzeczywistości nie potrzebuje – zaznacza Misztal.

Wolontariuszom przygotowane zostaną zestawy maseczek i rękawiczek do użytku.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *