WordPress na tle innych CMS-ów. Czym się wyróżnia?

wordpress-na-tle-innych-cms


Planujesz założyć własnego bloga, ale nie posiadasz wystarczającej wiedzy technicznej w tym kierunku? A może chciałbyś uruchomić swą pierwszą stronę internetową będącą witryną z prawdziwego zdarzenia, która ściągnie Ci stałych obserwujących? Niezależnie od tego, jakie są Twoje aspiracje, warto abyś mierzył siły na zamiary. Jeżeli nie masz doświadczenia, koniecznie nie porywaj się z motyką na Słońce, wybierając systemy wymagającego samodzielnego administrowania, konkretnych wiadomości oraz doświadczenia. W przypadku zupełnie „zielonych” w temacie, świetnym rozwiązaniem okaże się bez wątpienia WordPress. Dlaczego akurat on? O tym więcej w dalszych częściach.

 

Bez kosztów

 

Numer jeden według Internautów rozmaitych grup – czy to użytkujących omawianego CMS-a pod kątem prowadzenia platformy blogowej, czy też tych stawiających w oparciu o WordPress proste sklepy online. Doceniany zarówno przez zaawansowanych użytkowników sieci, jak i faworyzowany przez laików dopiero raczkujących w wirtualnym świecie. Główna zaleta wymieniana jednak przez wszystkich wyżej wspomnianych, stanowiąca ich zdaniem zdecydowanie największy plus WordPress-a to zwłaszcza jego zupełnie bezpłatne użytkowania. Wystarczy pobrać w sieci pliki i można śmiało przystępować do działania, wedle własnego uznania, preferencji i zakresu umiejętności. Co warte dodatkowego wyszczególnienia, WordPress służy także do celów komercyjnych i w przypadku takiego jego zastosowania, również nie ma żadnych opłat. Darmowość omawianego systemu administrowania treścią nie ogranicza się jednakże wyłącznie do nieponoszenia kosztów jego uruchomienia. Kompletnie bezpłatne są też wtyczki, jakich szacuje się, że na dziś dzień jest ponad 49 tysięcy, a także motywy, których w wersji darmowej wyróżnia się prawie pięć tysięcy. Dzięki temu nie stanowi większego problemu personalizowanie strony www czy bloga.

 

Bez trudu

 

Korzystanie z WordPress-a jest banalnie proste i swobodnie może zdecydować się na przygodę z tym systemem nawet w ogóle niezorientowany w temacie. Często jego zastosowanie w praktyce porównywalne jest pod kątem stopnia łatwości do obsługi równie znanego powszechne Worda. Omawiany program odznacza się przejrzystym menu oraz ma intuicyjny panel, co sprawia, iż jest on bardzo funkcjonalny. Użytkownik wszystko, czego potrzebuje ma pod ręką – dosłownie. Nie tracimy czasu na poszukiwania interesujących nas opcji, nie musimy się uprzednio szkolić i nie jest wymagane żadne większe doświadczenie w korzystaniu z systemów typu CMS. Dodatkowo, wybierając WordPress warto również zainwestować w specjalny serwer dedykowany, który stanowi gwarancję wygodnego i niezawodnego hostingu. Ciekawą ofertę w tym zakresie proponuje między innymi znana marka Linuxpl.com.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *