Wpadł, bo miał monitoring

YXJ0aWNsZXMvMjAxODAzMTYxNDQ5NTgtNjQtMi5qcGc=,
W wynajmowanych przez Białorusina garażach terespolscy policjanci znaleźli prawie 10 tys. paczek nielegalnych papierosów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
– Wczoraj wieczorem terespolscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości akcyzowej uzyskali informację, że 30-letni obywatel Białorusi może posiadać przy sobie nielegalne papierosy. Na ulicy 3 Maja w Terespolu wylegitymowano mężczyznę – informuje kom. Wojciech Lesiuk z bialskiej komendy. – Kryminalni znaleźli przy nim 250 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz dwa pęki kluczy. Mundurowi ustalili, że mogą to być klucze do niewielkich magazynów, które można wynająć w Terespolu.

Jak się okazało, przypuszczenia były trafne. Znalezionymi przy mężczyźnie kluczami mundurowym udało się otworzyć dwa magazyny, w których znaleźli 9,8 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Mężczyzna nie przyznawał się do wynajmowania magazynów. Policjanci postanowili więc przejrzeć zapisy zainstalowanego tam kamer monitoringu. Udało im się znaleźć nagranie, na którym widać jak mężczyzna otwiera obydwa pomieszczenia i wchodzi do nich.

Białorusin został zatrzymany do wyjaśnienia i trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj będą wykonywane z nim czynności procesowe. Grozi mu wysoka kara i przepadek nielegalnego towaru.

Uszczuplenie podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 167 tys. zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *