Wpadli przez kradzione auta. Znaleziono przy nich narkotyki

zabezpieczony bus
fot. KMP Biała Podlaska

Zatrzymano ich za poruszanie się kradzionymi samochodami dostawczymi. Okazało się, że posiadają cały „wachlarz” narkotyków w pokaźnych ilościach. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

W minionym tygodniu Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, zatrzymali na terenie powiatu lubartowskiego oraz ryckiego dwa samochody dostawcze marki Renault Master. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że pojazdy pochodzą z przestępstwa. Podróżujące nimi osoby mogły mieć związek z ich kradzieżą do której doszło w maju w powiecie bialskim.

Do wyjaśnienia zatrzymano troje mieszkańców województwa wielkopolskiego w wieku od 18 do 44 lat. Dodatkowo, przy 44-letnim mężczyźnie znaleziono biały proszek. 33-latek miał z kolei przy sobie substancję koloru brunatnego. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar i odesłali do badań. Okazało się, że była to amfetamina oraz haszysz. Policjanci potwierdzili również, że auta zostały skradzione. Ich wartość oszacowano na około 120 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności zatrzymano także dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego – 51-latka i 56-latka. Przeszukano ich mieszkania i znaleziono tam znaczną ilość marihuany w postaci suszu. Można było sporządzić z tego ponad 600 porcji dilerskich.

W tym samym czasie funkcjonariusze wspierani przez mundurowych ze Straży Granicznej w Terespolu weszli na teren dwóch posesji w powiecie radzyńskim. Zabezpieczyli tam dwa samochody oraz silniki, co do których istnieje podejrzenie ingerencji w pole numerowe oraz części samochodowe pochodzące z przestępstwa. Wartość zabezpieczonego tam mienia opiewała na 85 tysięcy zł.

Wobec 51 oraz 56-latka Sąd Rejonowy na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 56-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kradzież samochodów dostawczych z terenu powiatu bialskiego, których wartość wyniosła ponad 140 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *