Wpadło dwóch kłusowników. Nielegalnie łowili ryby

Wpadło dwóch kłusowników. Nielegalnie łowili ryby 16

Na gorącym uczynku kłusowania rybackiego zatrzymano dwóch mieszkańców terespolskiej gminy. Mężczyźni wędkowali nad Bugiem. Zostali namierzeni przez wspólny patrol policjanta i strażnika granicznego.

W piątek wspólną służbę pełnili policjant z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim oraz funkcjonariusz Placówki Straży Granicznej w Bohukałach. Mundurowi patrolowali rejon Bugu w miejscowości Woroblin. To właśnie tam zauważyli dwóch mężczyzn, którzy jak się po chwili okazało, nielegalnie łowili ryby.

Kłusownicy stosowali metodę na tzw. „szarpaka” – wrzucali do wody obciążone ołowiem stalowe kotwice i zahaczali nimi przepływające ryby. Gdy mężczyźni zdali sobie sprawę, że są obserwowani, postanowili oddalić się z miejsca, jednak na nic zdała się ta próba. Szybko zostali zatrzymani przez patrol. Kłusownicy to 27-latek i 43-latek z gminy Terespol. Mieli przy sobie wędki i ołowiane ciężarki i stalowe kotwice. Jeden z mężczyzn niósł w worku nielegalnie złowionego suma.

Wpadło dwóch kłusowników. Nielegalnie łowili ryby 17

Tego samego dnia zatrzymani usłyszeli zarzut kłusownictwa rybackiego, do którego popełnienia się przyznali i skorzystali z dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem. Na poczet grożących kar i środków karnych policjanci zabezpieczyli od nich pieniądze w kwocie 1,5 tys. zł.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *