Wprowadzono stopień alarmowy „Alfa”

Wprowadzono stopień alarmowy "Alfa" 16

Pierwszy stopień alarmowy obowiązuje na terytorium całego kraju. Mieszkańcy miasta proszeni są o zachowanie czujności.

Prezydent miasta wydał komunikat dla mieszkańców miasta. Prezes Rady Ministrów Zarządzeniem Nr 141 z dnia 27 sierpnia 2019 r. wprowadził pierwszy stopień alarmowy Alfa oraz pierwszy stopień alarmowy Alfa CRP na terytorium całego kraju. Obowiązuje on od 28 sierpnia do godziny 23.59 dnia 3 września. Oznacza to możliwość wystąpienia zdarzenia o charakterze terrorystycznym którego rodzaj i zakres jest trudny do przewidzenia.

– W związku z powyższym kierujemy w stronę mieszkańców miasta Biała Podlaska prośbę o zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenie, a także o zwracanie uwagi na pojawienie się nieznanych pojazdów, porzuconych paczek i bagaży na terenie obiektów publicznych oraz w obrębie większych skupisk ludności – pisze Gabriela Kuc-Stefaniuk z bialskiego magistratu.

W przypadku zauważenia, któregoś z wymienionych przypadków, należy niezwłocznie zgłosić je policji.

Udostępnij!

Komentarze: 4

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. Ale jaja. Matołusz boi się ataku terrorystów. Chyba już można alarm odwołać ponieważ Trump pokazał środkowy palec pisiorom i nie przyjeżdża.

  2. Tyle afer co za pisu to dawno nie bylo . Pinokio w żywe oczy przed kamerami klamie. Ostatni przyklad to 13 emerytura , ktora miała być co roku a się okazuje że na 2020 rok jej nie ujeli w budżecie. 10 mld to by ich kosztowało , i budżet nie byłby już spięty. A ZIOBRO dalej milczy na temat hejtu w ministerstwie spr.