Wrócił „stary-nowy” profil miasta

Wrócił "stary-nowy" profil miasta 16

Profil miasta Biała Podlaska, który zniknął z sieci tuż po ogłoszeniu wyniku wyborów samorządowych, ostatnio pojawił się w niej z powrotem. Fanpage z prawie 10 tys. polubień znów działa, ale pod inną nazwą. Nie jest to jednak oficjalny profil.

Facebookowy profil „Miasto Biała Podlaska” nie był założony ani przez pracowników magistratu, ani współpracowników, jednak funkcjonował jako oficjalny. Utworzyła go i udostępniła osoba prywatna, ale jego redaktorem był rzecznik miasta.

Niejednokrotnie miasto wykupowało tam posty sponsorowane w celu promocji działalności urzędu. Odbywało się to w oparciu o konto reklamowe założone gminie miejskiej Biała Podlaska. W tym roku na ten cel z kasy urzędu poszło prawie 10 tys. zł.

Po przegranych przez Dariusza Stefaniuka wyborach prezydenckich wspomniany profil został zablokowany. Ostatnio jednak zawitał na nowo, ale pod inną nazwą. Jak można przeczytać „Biała Podlaska – moje centrum świata” to „profil prowadzony przez bialczan dla bialczan”. Nie jest to oficjalny fanpage. Miasto do tej pory takiego profilu nie założyło.

Wrócił "stary-nowy" profil miasta 17

Na Facebooku działa też inny profil, który podaje się za oficjalny, jednak z urzędem miasta nie ma on nic wspólnego. Fałszywy profil „Miasto Biała Podlaska” został utworzony chwilę po tym, jak okazało się, że wcześniejszy usunięto.

ZOBACZ TAKŻE: Profil miasta zniknął z sieci

Udostępnij!

Komentarze: 3

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

  1. To tylko potwierdza zaściankowość miasta. Kolejny prezydent z młodego pokolenia a Biała oficjalnie nie istnieje w mediach społecznościowych. Druga kwestia (tutaj przytyk do lokalnych mediów) nie mamy lokalnego forum. Dyskusje pod artykułami tracą płynność ze względu na moderację. Fora fejsbukowe nie są ogólnodostępne.

    1. Kiedyś, bardzo, bardzo dawno temu było fajne forum. Można było się swobodnie wypowiedzieć i wiele dowiedzieć. Było na stronie „bezpartyjni” pana A.A. Było świetnie zorganizowane, nowy temat założyć mógł każdy a internauci weryfikowali swoimi kolejnymi wpisami celowość zagadnienia. Tematy z nowymi wpisami wyświetlane były jako pierwsze. Czasami komentarze były nazbyt dosadne, o czym świadczyć mogło oficjalnie zajęte stanowisko p. A. Czapskiego (ówczesnego prezydenta Białej P.), o możliwości skierowania sprawy do prokuratury. Było co poczytać 🙂 Zgadzam się z przedmówcą: „nie mamy lokalnego forum”!