Wsparli ideę rodzin zastępczych

DSC_5836

Akcja miała na celu promowanie pieczy zastępczej. “Aniołkowe granie” przygotowane przez przedszkolanki przedszkolaków uświetniło całą imprezę.

Przedszkole im. Przyjaciół Kubusia Puchatka co roku bierze udział w różnorakich akcjach charytatywnych. W tym roku włączyli się jako pierwsi w rejonie w ogólnopolski projekt, którego celem jest promowanie rodzicielstwa zastępczego. Ma on przede wszystkim uczulić środowisko,aby nie być obojętnym, zachęcić do pomagania. Jak podkreśla Beata Rychlik, dyrektor przedszkola – są to dzieci które nieraz mają “ściśnięte serce” i potrzebują wiele czułości i uwagi, bo ciężko jest im wzrastać gdy czegoś brakuje. Każde dziecko zasługuje na bezwarunkową miłości. Kadra przedszkola szkoli się, aby rozpoznawać potrzeby takich dzieci i uczulają swoich wychowanków, aby wykazali się empatią na los bliźnich.

W czwartek (17 stycznia) przedszkole powitało dzieci i rodziny zastępcze. Gościem był także prezydent miasta Michał Litwiniuk, który podziękował za tą piękną ideę rodzicielstwa zastępczego i za samą inicjatywę przedszkola w tym kierunku. Następnie przyszedł czas na część artystyczną. Małe “aniołki” z przedszkola Kubusia Puchatka zatańczyły i zaśpiewały dla zebranych. Wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy, a najmłodsi przywitali świętego Mikołaja. Całe “Aniołkowe Granie” było możliwe dzięki Annie Wojcieszuk, wicedyrektor przedszkola, która koordynowała całe wydarzenie. Organizatorzy zapowiadają kolejne edycję tej akcji.

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *