Wspomnienie artysty. Uczczą pamięć malarza ogrodów

Wspomnienie artysty. Uczczą pamięć malarza ogrodów 16

Bazyli Albiczuk, bo o nim mowa, przyszedł na świat w 1909 roku. Artysta od wielu lat jest upamiętniany podczas poświęconego mu wydarzenia zwanego Wasylówką.

W tym roku przypada 23. rocznica śmierci Bazylego Albiczuka. Z tej okazji już po raz kolejny w świetlicy w Dąbrowicy Małej (gm. Piszczac) zostanie zorganizowana tzw. Wasylówka. Wydarzenie zaplanowano już na najbliższą niedzielę (22 lipca).

W programie znalazło się m.in. zwiedzanie izby pamięci poświęconej artyście. O godzinie 11 spod Urzędu Gminy w Piszczacu wystartuje II Rajd Rowerowy śladami Bazylego Albiczuka. Z kolei o 14 zostanie odprawione nabożeństwo żałobne za duszę artysty na cmentarzu prawosławnym w Dąbrowicy Małej.

O godzinie 15 zostaną złożone kwiaty pod tablicą poświęconej artyście, a pół godziny później rozpocznie się uroczysta akademia. Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów i spotkania integracyjnego.

Zaplanowano również wystawę pokonkursową prac uczestników powiatowego konkursu plastycznego „Tajemniczy ogród inspirowany twórczością Bazylego Albiczuka” oraz zajęcia animacyjne dla dzieci.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *