Wszyscy Polacy to jedna rodzina

IMG_0410

Odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Boisko przy szkole podstawowej w łomaskiej gminie zgromadziło rodziny z dziećmi. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

W ramach szkolnych i gminnych kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”, „Postaw na rodzinę” oraz „Reaguj na przemoc” zorganizowano piknik rodzinny pod hasłem „Wszyscy Polacy to jedna rodzina”.

Wydarzenie rozpoczęła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Huszczy Dorota Pawłowska, która powitała wszystkich zaproszonych gości. Organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji. Dzieci miały możliwość zabawy na dmuchanej zjeżdżalni oraz gier i zabaw ruchowych z animatorem Jackiem Marczukiem. Miłośnicy piłki siatkowej i nożnej zagrali kilka meczy. Bardzo dużym powodzeniem cieszył się także tor przeszkód, który chętnie pokonywały całe rodziny. Za wzięcie udziału w konkurencjach sportowych zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Został przeprowadzony również konkurs plastyczny. Medale i nagrody zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach.

Na pikniku wystąpiły zespoły ludowe z Gminy Łomazy „Pohulanka” z Kopytnika oraz „Luteńka” z Koszoł. Wystąpiły także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Huszczy. Najmłodsi aktorzy z koła teatralnego śpiewali piosenki ludowe, recytowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a także wykonali układ taneczny. Starsi przedstawili skecz o rodzinie i zaśpiewali piosenki dla swoich mam.

Kolejną atrakcją na szkolnym boisku był wóz strażacko OSP w Huszczy. Dzieci polewały się wodą z armatki wodnej, uruchamiały syrenę i siedziały w wozie. Wydarzenie odbyło się 10 czerwca.

 

 

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *