Wybieramy Międzyrzeczanina roku

Wybieramy Międzyrzeczanina roku 16
Znamy już nominowanych do tytułu Międzyrzeczanin Roku 2017. O tym, kto otrzyma to honorowe wyróżnienie, zadecydują internauci.
Międzyrzeczanin Roku jest przyznawany od 2013 roku osobom, które wyróżniają się postawą lub działalnością w jakiejkolwiek dziedzinie życia, są szczególnie aktywne zawodowo lub społecznie, wspierają rozwój i promocję Międzyrzeca Podlaskiego oraz przyczyniły się do kształtowania pozytywnego wizerunku miasta. Tytuł przyznawany jest za dokonania w poprzednim roku. Nominowani mogą reprezentować różne dziedziny zawodowe i środowiska, ale powinni cieszyć się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem oraz szacunkiem otoczenia.

Tegoroczni kandydaci do tytułu to:

Agnieszka Jędrzejewicz – piłkarka nożna, wychowanka Klubu Sportowego MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Od 2013 roku gra w barwach klubu Górnik Łęczna, z którym w sezonie 2016/2017 zdobyła wicemistrzostwo Polski w piłce nożnej kobiet. Od kilku lat reprezentując Polskę w drużynach młodzieżowych U-15,17,19 zdobyła 15 bramek. W 2018 roku zadebiutowała w pierwszej reprezentacji kobiet na turnieju w Turcji oraz została powołana na eliminacyjne mecze do Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce nożnej z Albanią i Szkocją. Agnieszka została nominowana przez KS MOSiR Huragan za wspieranie rozwoju sportu i promocję Międzyrzeca Podlaskiego

Marek Maleszyk – członek Stowarzyszenia Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego, zgłoszony przez organizację „Podaj Dziecku Pomocną Dłoń” za pomoc na rzecz tej organizacji. W uzasadnieniu napisano, że Marek Maleszyk aktywnie włącza się pracę na rzecz Organizacji. Jako były pracownik pomocy społecznej doskonale rozumie potrzeby i sytuację ludzi zgłaszających się do organizacji. Obecnie zajmuje się promocją miasta oraz jest zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Miłośników Historii Międzyrzeca Podlaskiego.

Sławomir Zacharjasz – prezes Organizacji Podaj Dziecku Pomocną Dłoń, nominowany przez Marka Maleszyka, za działalność społeczną na rzecz dzieci i ich rodzin pokrzywdzonych przez los. Sławomir Zachariasz od kilkunastu lat prowadzi działalność niosącą pomoc dla dzieci i ich rodzin. Wnioskodawca podkreślił, że jest doskonałym organizatorem, potrafi zjednywać sobie ludzi i darczyńców, którzy hojnie wspomagają organizację. W 2017 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Głosowanie internetowe za pośrednictwem strony urzędu – www.miedzyrzec.pl rozpocznie się 1 maja i będzie trwało do końca września.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *