Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu?

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 16

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W niedzielę (26 maja) odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy licznie ruszyli do urn. Wczorajsza frekwencja była najwyższą odnotowaną w ciągu ostatnich 20 lat. Wyniosła około 45 proc., natomiast we wcześniejszych wyborach plasowała się ona na poziomie ok. 23 proc.

W najbliższej kadencji, która potrwa do 2024 roku, Polskę będzie reprezentowało 52 polityków. Z lubelskiej listy (okręg nr 8 – Biała Podlaska, Lublin, Zamość, Chełm) do europarlamentu weszli: Beata Mazurek (Prawo i Sprawiedliwość), Elżbieta Kruk (Prawo i Sprawiedliwość), oraz Krzysztof Hetman (Polskie Stronnictwo Ludowe).

W Białej Podlaskiej na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało ponad 48 proc. osób. W powiecie było ich znacznie więcej, bo niemal 63 proc. Na Koalicję Europejską w mieście oddało głos ponad 40 proc. osób, natomiast w gminach było ich niespełna 27 proc. Szczegółowe wyniki prezentujemy poniżej.

Wyniki głosowania – Biała Podlaska 

Wyniki komitetów

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 17

Wyniki poszczególnych kandydatów

Prawo i Sprawiedliwość

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 18

Koalicja Europejska (PO PSL SLD .N Zieloni)

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 19

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 20

Kukiz 15′

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 21

Wiosna Roberta Biedronia

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 22

Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 23

Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 24

 

Wyniki głosowania – Powiat Bialski

Wyniki komitetów

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 25

Wyniki poszczególnych kandydatów

Prawo i Sprawiedliwość

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 26

Koalicja Europejska (PO PSL SLD .N Zieloni)

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 27

Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 28

Kukiz 15′

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 29

Wiosna Roberta Biedronia

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 30

Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 31

Lewica Razem – Partia Razem, Unia Pracy, RSS

Wybory do europarlamentu. Jak głosowali bialczanie i mieszkańcy powiatu? 32

Materiały: Państwowa Komisja Wyborcza

Udostępnij!

Komentarze: 17

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. PiS tak trzymać !!!! W Was Siła tego Narodu, jeszcze kilka miesięcy i można wywozić w urzędu miasta na taczkach !!!!

 2. Tak to się kończy jak podnosi się rękę na Królową Polski Matkę Boską Częstochowską. Wpływ też miały próby narzucenia nam tęczowej rewolucji. Pani Dulkiewicz i Panu Trzaskowskiemu dziękujemy za ten wynik :).

 3. W Polsce nic się nie zmieni przez kolejne 20/30 lat, aż homo sovietcusy nie wymrą. Lubią być dy*ani przez PO PIS. Gratulacje… Dajcie władzę polakom, a sami się znieszczą

 4. Raczej Matka Boska Częstochowska nie jest Królową Polski. Poczytaj historię tej ikony. Przywędrowała do nas ze Wschodu. Czyli raczej musi być prawosławna. Może królowa Grecji, Gruzji…… a nie Polski. Ludziom wciska się od wieków ciemnotę. A ciemny lud to kupi jak swego czasu mawiał Pan Kurski.

 5. taką polityką jaką prowadzi PIS długo się nie pociągnie, emaryckie trzynastki wszystkim-nawet bardzo zamożnym, podobnie500+, jest to zwyczajne rozdawnictwo naszych wspólnych środków, dlatego koniec tej partyzantki jest bliski, urawniłowka to jest system sowiecki jakby ktoś nie wiedział

 6. do fajne a kto to „-obraz przywedrował ze Wschodu ale Matka Boska w tym obrazie jest uznawana od wieków za Królowa Polski więc nie pozuj na oswieconego bo są madrzejsi od ciebie

 7. Jak to k….. Jest ktoś dostaje ponad 5000 głosów najwięcej w okręgu i nie wchodzi a inny zaledwie tysiąc i się dostał do d…. Takie wybory więcej nie pójdę głosować.

 8. Widzisz jaki jesteś niekumaty? Księża pederaści podnieśli rękę na kościół, ich zwierzchnicy hierarchowie zamiatali wszystko przez lata pod dywan, a głupi lud nadal ich po rękach całuje. Dziwię się Kaczorowi, bo zamiast 500+ i 13-ej emerytury powinien obiecać co weekend 1l darmowej wódki i wynik na wschodzie byłby jeszcze wyższy, a program społeczny byłby tańszy.

 9. Andy Ty napewno głosowaleś na PIS. Według statystyk wyborcy PIS to ludzie z wykształceniem podstawowe + czyli max zawodowe. Nie da się ukryć że Matka Boska Częstochowska to jednak prawosławny obraz skradziony na wschodzie. I nic ani nikt tego nie zmieni.

 10. do Educated- jasnie oswiecony wyborco KE lub Wiosny troche poczytaj ksiązek to nic nie kosztuje a nie tylko TVN ,Wyborcza -obraz Matki Boskiej Czestochowskiej został sprowadzony a nie ukradziony przez księcia Wladysława Opolczyka ze wschodu i jest rzeczywiscie ikona .Ukradziony został natomiast obraz Matki Boskiej Kodenskiej przez księcia Sapiechę z Rzymu.Wam wyborcom KE wszystko kojarzy sie z kradzieża bo to macie jakby wrodzone

 11. sorry pomyliłem się – obraz sprowadzony- mea culpa. W tym roku przyznaję, że nie brałem udziału w wyborach. natomiast gdybym poszedł to bym głosował na Księcia Witolda. Właśnie dlatego zostałem w domu bo takich prawdziwych Polaków jak wspomniany niestety już nie ma. Może jeszcze wśród Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy. I co wy na to?

 12. do Educated-no tak nawet Litwina ks.Witolda chce spolszczyć a Zmudzina Swidrygajło nie łaska?jak wszystkich to wszystkich łacznie z Czechami i Rusinami z Chorągwi Smolenskich ha,ha

 13. andy w końcu sprawiłem, żeś się zaczął troszkę edukować. Chociaż ta twoja wiedza wyssana z Wikipedii to wiedza mizerna. Odsyłam do bardziej wiarygodnych źródeł. Zwróć tylko uwagę na swoje nazwisko, jeśli nie daj Boże masz końcówkę -uk to też nie dla wszystkich będziesz prawdziwym Polakiem. A Adam Mickiewicz był prawdziwym Białorusinem jak mawiają nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy, I co ty na to? Dla mnie to był chyba Litwin – właściwe to sam już nie wiem. Nara, muszę skorzystać z Wikipedii- najmądrzejszej encyklopedii of the World.

 14. do Educated- znowu bredzisz człowieku i piszesz jakies farmazony nie związane z tematem -jak sie chce zabrac głos to najpierw nalezy mieć wiedzę w temacie i pisac na temat a nie skakać z kwiatka na kwiatek-szkoda mi czasu na Ciebie ,na tym koncze i pozdrawiam