Wybrali najpiękniejsze koronki i hafty

DSC_3235x
Znamy laureatów konkursu, w którym zadaniem uczestników było stworzenie różnego rodzaju koronek i haftów. Już po raz dziesiąty zorganizowany został konkurs „Igłą Malowane”. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i wideo z wydarzenia.

22 kwietnia odbyła się jubileuszowa edycja Konkursu Rękodzieła Artystycznego „Igłą Malowane”, który co roku organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej. Celem konkursu, obok pobudzenia inwencji twórczej, była również promocja technik rękodzielniczych jako wspaniałego hobby.

Do konkursu przystąpiło 55 osób, wśród których znalazło się 20 dzieci. Najwięcej prac nadesłano z powiatu bialskiego, lecz pojawiły się też z innych regionów Polski – z województwa śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego.

W kategorii haftu krzyżykowego do lat 15 wygrała Wiktoria Derkacz z Łukowców. Kolejne miejsca przypadły Wiktorii Adamiuk ze SP w Konstantynowie oraz Julii Teodoruk z Sitnika. Nie zabrakło również wyróżnienia, które otrzymała Oliwia Paszkiewicz z Łukowców. W grupie powyżej 15 lat zwyciężyła Maria Harwacka z Hruda. Drugie miejsce zajęła Teresa Warowna z Zakalinek, a trzecie Magdalena Rzymowska z Julkowa. Wyróżniono prace Moniki Rudawskiej ze Styrzyńca i Małgorzaty Kołpak z Woli Dubowskiej.

W kategorii haft płaski zmierzyły się jedynie osoby dorosłe. Najlepsza praca należała do Haliny Bandzerewicz z Dokudowa. Drugie miejsce zdobyła Marzena Borysiewicz z DPS w Konstantynowie, a trzecie Anna Hornowska również z DPS. Nagrodę przyznano również Mariannie Kałdun za kultywowanie techniki regionalnej i wykorzystanie ręcznie tkanego płótna lnianego.

W kategorii koronka wygrała Teresa Kosińska z Wólki Nosowskiej. Kolejne miejsca zdobyły Teresa Bartosiewicz z Konstantynowa oraz Jadwiga Sidoruk z Łukowców. Wyróżnienia przyznano Annie Ostapiuk z Drelowa i Jolancie Frączak z DPS w Konstantynowie.

Nagrody przyznano także w kategorii makatka w hafcie lub koronce. Trzy pierwsze miejsca zdobyły Zofia Kaliszuk z Janowa Podlaskiego, Ewa Daniluk z Białej Podlaskiej oraz Anna Karwacka-Kosińska z Białej Podlaskiej, Wyróżnienie powędrowało do Teresy Charko z Zakalinek.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto cztery panie – Zofia Zalewska, Maria Harwacka, Danuta Bandzerewicz, Stanisława Halina Pyrka, które uczestniczą w konkursie od jego początku dostały dodatkowo pamiątkowe statuetki.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *