Wybrano „Inicjatywy lokalne 2018”

Wybór inicjatyw (2)
MOK Terespol

Dzięki projektowi „Aktywni Mieszkańcy – Inspirujące Miasto”, który znajduje się w programie Narodowego Centrum Kultury pod nazwą „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018” MOK sfinansuje siedem inicjatyw kulturalnych mieszkańców. Kwota dofinansowania wyniesie 22 tysiące złotych.

Mieszkańcy Terespola i okolic mieli możliwość złożenia wniosków o dofinansowanie na realizację własnych pomysłów kulturalnych. Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu ogłosił wyniki.

Inicjatywa, która zdobyła pierwsze miejsce (264 punktów) była „Fabuła przez pryzmat historii”. Na drugim miejscu znalazło się „Kino na leżakach – i to bez plaży” z 236 punktami. Tylko trzy punkty mniej miała inicjatywa pod tytułem „Wszyscy równi – każdy ważny”. 203 punkty zdobył projekt „Niech Ogień Będzie z Wami! Czyli sztuka uliczna od kuchni.”. Na piątym miejscu znalazł się projekt z 202 punktami „AlterOFFka”. 191 punktów i szóste miejsce zajęła inicjatywa „Mamy czas na relacje”. Na siódmym (ostatnim) miejscu znalazły się dwa projekty „Grafitti ma się dobrze” oraz „Bitwa o Kresy”. Oba zdobyły po 189 punktów. Komisja oceniająca podjęła decyzję o połączeniu obu projektów. Po ogłoszeniu wyników dwa wnioski, które nie zakwalifikowały się do dofinansowania zostały wycofane.

Komisja składała się z 10 przedstawicieli złożonych wniosków na inicjatywy oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury-Anny Pietrusik. Po prezentacji projektów i dyskusji o ich celach oraz rezultatach przyznawano punkty (od 0 do 30).

Kwota dofinansowania wybranych siedmiu inicjatyw kulturalnych realizowanych od sierpnia do drugiej połowy listopada wyniesie 22 tysiące złotych.

Udostępnij!

Komentarze: 0

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *