Wybudują tymczasowe rondo na Łomaskiej z Kolejową

Wybudują tymczasowe rondo na Łomaskiej z Kolejową 16

Szykują się duże utrudnienia. Już od jutra aby odciążyć ulicę Witoroską i Lubelską w trakcie budowy dróg dojazdowych do tunelu rozpoczyna się wyznaczanie ronda w ciągu ulicy Łomaskiej.

W związku z planowaną budową dojazdów do tunelu na przejeździe kolejowo – drogowym kategorii „A”  linii kolejowej nr 2 w ciągu drogi wojewódzkiej nr 812 na czas prowadzenia robót drogowych, niezbędne jest całkowite zamknięcie odcinka ulic Witoroskiej i Lubelskiej. – Zamknięcie tych ulic spowoduje przeniesienie ruchu drogowego na przejazd kolejowo – drogowy w ciągu ulicy Łomaskiej. Aby uniknąć paraliżu głównego układu komunikacyjnego miasta w kierunku północno – południowym oraz aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego i możliwość dojazdu służb ratunkowych, w celu efektywnego upłynnienia ruchu, firma PRD S.A., która podpisała umowę na realizację zadania pn. „Budowa dojazdów do tunelu ul. Lubelska i ul. Witoroska w Białej Podlaskiej”, zgodnie z zatwierdzonym projektem czasowej organizacji – I Etap, od 10 grudnia rozpoczyna roboty przygotowawcze związane z wyznaczeniem tymczasowego ronda na skrzyżowaniu ulic Łomaskiej z Kolejową – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy bialskiego prezydenta.

W pierwszej kolejności przeprowadzone zostaną prace rozbiórkowe, następnie zostanie utwardzona dodatkowa nawierzchnia jezdni. Wszystkie prace odbywać się będą pod ruchem z niedużymi przewężeniami jezdni.

– Jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na, początku przyszłego roku prace związane z wyznaczeniem tymczasowego ronda zostaną zakończone. Za utrudnienia w ruchu przepraszamy. – dodaje rzecznik.

 

Udostępnij!

Komentarze: 11

Twój E-mail nie zostanie opublikowany. Pola obowiązkowe zostały oznaczone *

 1. Poco te ronda w miescie ludzie wogole nie umią po nich jezdzic przez co sa wieksze korki zamiast jechac to stoji sierota jeda z druga az na rondzie zywej duszy nie ma dopiero rusza, gdzie tym czasem auta zjerzdzają z ronda sygnalizując to nie nic bardziej irytujacego niz debilizm za kierownica

 2. No to dopiero będzie jazda !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Już od dawna są trudności w przedostaniem się przez przejazd kolejowy na ” zapomnianą ” dzielnicę Wola. Przejazd jest bardzo często i bardzo długo zamknięty . Oczekiwanie na przejazd jednego a nawet dwóch pociągów to 20-40 minut . Jeżdżę tamtędy kilka razy dziennie to wiem jak to wygląda. Teraz jeszcze to.

  1. Zgadza się też mieszkam za torami i mam podstawową uwagę, a mianowicie dlaczego rondo tymczasowe ? To rondo jest potrzebne na stałe, czy nie lepiej pozyskać dodatkowe środki i zrobić to raz a dobrze? Co po zakończeniu budowy tunelu asfalt zostanie wyrwany z powrotem ? Nie wyobrażam sobie puszczenia na tak długi okres całego ruchu, a w szczególności ruchu ciężarowego.Ciężkie auta zanim zakończą prace do reszty zniszczą osiedlowe ulice. Już teraz jest to najbardziej zakorkowana część Białej Podlaskiej, a co będzie po zamknięciu tunelu ? Znowu ponad godzinę na powrót do domu ? Szybciej i taniej będzie pieszo.

 3. Czas zacząć jeździć przez Czosnowke bo nawet nie chce myśleć jaki będzie paraliż jak zbiegnie się szczyt komunikacyjny ok 7.45 i 16 i dodatkowo przejazd na kolejowej będzie zamknięty na 2 pociągi to będzie korek aż do szpitala.
  Pozdrawiam
  Pozdroznik do Wisznic

 4. Będzie! Będzie zabawa!
  Będzie się działo!
  I znowu czasu będzie mało.
  Będzie ciasno, będzie nerwowo
  Znów przestoimy cały dzień.

 5. Pomijając błędy ortograficzne i gramatyczne, dużo w tej wypowiedzi prawdy! Ludzie w BP jeżdżą jak SIEROTY i nie można temu zaprzeczyć… Ronda są potrzebne, bo są wszędzie, ale trzeba się skupić na nauce jazdy- instruktorzy powinni więcej uwagi przywiązywać do dokładnego instruktażu: jak i kiedy wjeżdżać na rondo, jak posługiwać się światłami, jak płynnie z ronda zjechać. To co teraz wyprawia się w Białej na wszelkiego rodzaju skrzyżowaniach, woła o pomstę do nieba! „Niedzielni kierowcy” ruszają, kiedy światło będzie wystarczająco mocno zielone i kiedy sobie przypomną, jak się włącza JEDYNKĘ, czyli kilkanaście sekund po zapaleniu zielonego! Następnie jadą przez kilkaset metrów z prędkością 20-30km/h, co chwilę przy tym hamując bez powodu, bo IM się nie spieszy i głęboko w d…. mają, że ciągną za sobą sznur aut i powodują korki w tak niewielkim miasteczku jak nasze! Przy takich sierotach na drodze, pokonanie przejazdu na Łomaskiej będzie drogą przez mękę (choć już nią jest przez tą „hopkę” powstałą po „remoncie torów”)…

 6. A więc dalej zachowujmy się jak potulne barany, przejazd 2 lata a mijają już 3, rondo w tym tempie to jakieś 3 lata, a nas kierowców krew zalewa, proponuje … mamy klaksony zacznijmy ich używać w ramach protestu bo do US…… Ej śmierci będziemy stać pod szlabanem, że o podwyższkach za śmieci nie wspomnę, Dostał naród na dzieci a wyda na śmieci stwierdził ….colgate…